Szukają sprawcy pożaru

Całe popołudnie strażacy walczyli z ogniem na terenie Sielca. Teraz sprawę przejęła policja, próbując ustalić sprawcę bądź sprawców wybuchu pożaru.

Zgłoszenie do pożaru w Sielcu (gmina Leśniowice) dotarło na stanowisko kierowania PSP w Chełmie po godz. 13:30, w środę (19 lutego). Ogień pojawił się na terenie opuszczonego kompleksu po dawnym przedsiębiorstwie. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży, płomienie objęły już 50 proc. murowanego obiektu.

– W akcji wzięło udział sześć zastępów PSP oraz jeden OSP, a także pogotowie ratunkowe i policja – mówi mł. bryg. Wojciech Chudoba, z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Płomienie buchały wysoko w górę, a strażakom utrudniał pracę strzelający z dachu, niczym fajerwerki, eternit. Podali prądy wody w natarciu i obronie, a na koniec rozebrali nadpalone elementy konstrukcji budynku i przelali wodą. Po prawie 4 godzinach udało się całkowicie opanować sytuację.

Po zakończonej akcji gaśniczej strażacy przeszukali kompleks, ale nie znaleźli żadnych dowodów na celowe podpalenie. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru przyjęto zaprószenie ognia przez osobę o nieustalonej tożsamości.

– Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy chełmskiej komendy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here