Tabliczki jak malowane

Po naszej interwencji miasto wymieniło zniszczone i nieczytelne tabliczki z nazwami ulic na Czubach.


W marcu br. na prośbę jednego z Czytelników opisaliśmy na naszych łamach problem z oznakowaniem nazw ulic na Czubach. Jak wskazywał mieszkaniec kilku tabliczek całkiem brakowało, a inne były nieczytelne, bo odrapane z farby lub przeżarte przez rdzę, czy zasłonięte.

Urzędnicy odpowiedzialni za drogi początkowo nie widzieli w tym żadnego problemu. – Stan elementów infrastruktury drogowej jest na bieżąco kontrolowany. Jednak w związku z ograniczonymi środkami w tegorocznym budżecie na tego rodzaju zadania, nie planujemy jednorazowej wymiany wskazanych tablic – tłumaczyła Justyna Góźdź z biura prasowego w Urzędzie Miasta Lublin.

Mimo to drogowcy ruszyli w teren i skrupulatnie sprawdzili faktyczny stan oznaczeń, przyznając, że problem jednak jest. Do niezwłocznej wymiany zakwalifikowano tablice przy ul. Przedwiośnie i ul. Fantastycznej. Padła także deklaracja dotycząca wymiany kolejnych.

– W przypadku pozostałych tablic zakres prac uzależniony będzie od środków finansowych budżetu miasta Lublin. W pierwszej kolejności, jeśli pojawią się możliwości, będziemy mieć na uwadze tablice ul. Tatarakowej, ul. Bocianiej i ul. Szaserów – zapowiadała Justyna Góźdź.

W ostatnich tygodniach prace w tym zakresie zostały zrealizowane i ustawiono nowe, estetyczne tabliczki z oznaczeniami ul. Tatarakowej (przy skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej oraz z ul. Wiklinową), ul. Bocianiej (przy skrzyżowaniu z ul. Tymiankową) i ul. Szaserów (przy skrzyżowaniu z ul. Orkana). To jednak nie koniec pozytywnych zmian w tym zakresie. Wkrótce nowe oznaczenie zyska także ul. Wiklinowa przy skrzyżowaniu z ul. Tatarakową.

– Tablica wraz ze słupkiem zostanie tu wymieniona na nową do 4 lipca – obiecuje J. Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here