Tak dla kasyna w „Victorii”

Rada Miasta Lublin na ostatniej sesji pozytywnie zaopiniowała dalsze funkcjonowanie kasyna w budynku Hotelu „Victoria” przy ul. Narutowicza. Opinia miejskich radnych jest w tym wypadku niezbędna do udziału w przetargu na wydanie sześcioletniej koncesji na prowadzenie takiego punktu, organizowanego przez Ministerstwo Finansów.

Dotychczasowe pozwolenie dla spółki Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe S.A. zostało wydane jeszcze w 2016 r. i tym samym wygaśnie już w obecnym. Spółka jest zadowolona z wyników osiąganych przez kasyno i zamierza kontynuować swoją działalność w tej lokalizacji.

Należy podkreślić, że zgodnie z zaleceniami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Finansów, w przypadku funkcjonowania kasyn, preferowana jest ich lokalizacja w centrum miasta, w obiekcie hotelowym o standardzie minimum 3 gwiazdek.

Podczas ubiegłotygodniowego głosowania radni byli jednak podzieleni. Ostatecznie piętnastu poparło udzielenie ZPR S.A. niezbędnej zgody (większość członków Klubu Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka), dziewięciu zagłosowało przeciw (radni Prawa i Sprawiedliwości: E. Bielak, P. Breś, R. Derewenda, P. Gawryszczak, M. Jakóbczyk, P. Popiel, R. Skrzetuski i M. Suchanowska oraz radna J. Mach z „klubu prezydenckiego”), a trójka S. Brzozowski (radny niezrzeszony), M. Kwiatkowska („klub prezydencki”) i A. Osiński („klub prezydencki”) wstrzymała się od głosu.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here