Takimi meczami wygrywa się złoto

To świetna gra w obronie w drugiej części pozwoliła lubliniankom na wywalczenie zwycięstwa w meczu z GTPR

Kolejny raz w obecnym sezonie szczypiornistki MKS Perła Lublin uraczyły swoich kibiców prawdziwym dreszczowcem. Podopieczne trenera Roberta Lisa w meczu rozpoczynającym drugi etap rozgrywek po kapitalnej grze po przerwie i niesamowitych emocjach w końcówce, pokonały 25:24 GPTR Gdynia. Dzięki wygranej nad mistrzyniami Polski lublinianki umocniły się na pozycji lidera i są coraz bliżej odzyskania mistrzowskiej korony.

– Szło nam jak po grudzie – przyznał po meczu trener Robert Lis i trudno ze szkoleniowcem MKS Perła się nie zgodzić. W pierwszej połowie gospodynie grały chaotycznie, popełniały sporo błędów i w dodatku grzeszyły brakiem skuteczności. Obrona też była kiepska, bo lublinianki dały sobie w tej części wbić aż 16 bramek!
Na szczęście po przerwie „perełki” poprawiły znacznie grę w defensywie.
– Stanęliśmy w obronie tak, jak powinniśmy od początku – mówi Robert Lis. – W pierwszej części straciliśmy aż 16 goli, a w drugiej tylko osiem. Na tym poziomie to jest kolosalna różnica. To, a także świeże głowy w ataku pozwoliły nam ten mecz wygrać – dodał szkoleniowiec MKS Perła.
Gospodynie po raz pierwszy na prowadzenie wyszły dopiero niespełna cztery minuty przed końcem, po golach Kingi Achruk. Gdy 29-letnia rozgrywająca trafiła po raz kolejny, przewaga urosła do dwóch trafień (25:23). 35 sekund przed końcem kontaktowego gola dla GPTR zdobyła Katarzyna Janiszewska. Na więcej lublinianki już rywalkom jednak nie pozwoliły i po meczu mogły wraz z kibicami cieszyć się z 21. wygranej w sezonie. Dzięki zwycięstwu nad mistrzyniami Polski MKS Perła umocnił się na pozycji lidera. Lublinianki mają 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Metraco Zagłębiem Lubin i 13 pkt. nad KRAM Startem Elbląg. GPTR Gdynia traci już do naszej drużyny 19 punktów i o obronie mistrzowskiego tytułu może już zapomnieć.
Kolejny mecz MKS Perła rozegra w czwartek, 29 marca o godzinie 18 z KRAM Start Elbląg. MAG

MKS Perła Lublin – GTPR Gdynia 25:24 (11:16)

MKS Perła: Gawlik, Januchta – Gęga 6, Repelewska 4, Drabik 4, Rola 3, Achruk 3, Niesciaruk 2, Migdaliowa 1, Nocuń 1, Rosiak 1, Matuszczyk, Stasiak, Skrzyniarz.
GTPR: Kordowiecka 1, Kamińska – Zych 8, Matieli 4, Szarawaga 4, Kozłowska 2, Janiszewska 2, Łabuda 1, Pękala 1, Uścinowicz 1, Gutkowska, Śliwińska, Błaszkowska.
Kary: MKS Perła – 10 minut, GPTR – 10 minut. Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak. Widzów: 1640.