Tanie mieszkania pod znakiem zapytania

Z planów budowy bloków w Krasnymstawie w ramach SIM może nic nie wyjść, bo powiat krasnostawski i miasto nie ustaliły jeszcze ceny za działkę przy ul. Granicznej. Starostwo oczekuje za swoją nieruchomość ponad 1,2 mln zł, burmistrz proponuje 750 tys. zł i niewykluczone, że jeszcze coś dorzuci, ale na pewno nie tyle, ile życzyłyby sobie władze powiatu. A te nie są skłonne zejść z ceny i zaakceptować sześciocyfrową sumę. Przypomnijmy, że wcześniej starostwo nie wyraziło zgody na sprzedaż gotowych pod budownictwo wielorodzinne gruntów na chmielniku.

Mieszkańcy Krasnegostawu, obserwując trwające między powiatem a miastem negocjacje w sprawie sprzedaży działki przy ul. Granicznej, na której miałoby powstać 80 mieszkań czynszowych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Lubelskie, zaczynają powątpiewać w powodzenie przedsięwzięcia. Chodzi o to, że powiat krasnostawski, właściciel działki, nie może porozumieć się z miastem co do ostatecznej ceny, za jaką ratusz mógłby kupić …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 23.05.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here