Tę miłość przeklęła w rozpaczy…

Ponad 30 tysięcy złotych straciła 63-letnia mieszkanka Lublina, która poprzez Internet poznała mężczyznę podającego się za inżyniera, pracującego na platformie wiertniczej.

– Początkowo konwersacja została nawiązana na popularnym portalu społecznościowym. Następnie rozmowy odbywały się już poprzez jeden z komunikatorów. Sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety, obiecując wspólne życie po zakończeniu projektu na morzu. Po pewnym czasie zaczął mówić, że chciałby przyjechać na urlop do Polski. Jednak z uwagi na kontrakt, musiałby zapłacić swojemu pracodawcy za czas nieobecności. Dlatego poprosił 63-latkę o pożyczkę. Kobieta, wierząc w zmyśloną historię, przelała łącznie na konto mężczyzny ponad 30 tysięcy złotych. Zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, dopiero gdy przyszedł oczekiwany termin przyjazdu, a mężczyzna się nie pojawił – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Lubelscy policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia. Ale czy to zwróci utraconą miłość?

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here