Te obrazy dają do myślenia

Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, brak ostrożności, słońce. Oto, jak wyglądają skutki lekkomyślnego zachowania na drodze. Włodawska policja nie narzekała na nudę ostatnimi dniami.


– Niestety, w ostatnim czasie na terenie powiatu włodawskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Najpoważniejsze to potrącenie rowerzystki w Adampolu – informuje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Ofiara potrącenia (57-letnia mieszkanka Włodawy) z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Sprawca tymczasem (54-letni mieszkaniec gminy Wyryki, podróżujący Oplem Vectrą) tłumaczył się policji, że oślepiło go słońce i dlatego nie zauważył kobiety na rowerze.

Do kilku naprawdę groźne wyglądających zdarzeń doszło też na trasie Włodawa – Okuninka. Kierujący Renault Scenic, mieszkaniec Włodawy, na łuku jezdni wypadł z drogi, a samochód postawiło bokiem.

W niedzielę rano, 30 sierpnia, wskutek nieprawidłowego wyprzedzania kierujący VW Passatem zjechał na pobocze, a auto dachowało. – We Włodawie natomiast doszło do kilku kolizji polegających na najechaniu na tył pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych – dodaje E. Tadyniewicz. (pc, fot. Policja)