Teatr Polska

Jak co roku Chełmski Dom Kultury włącza się do programu Teatr Polska, który organizowany jest od dziewięciu lat przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


W tym roku na chełmskiej scenie zaprezentują się Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa w sztuce „Chory z urojenia” (5 listopada godz. 20) oraz Teatr im. Juliusza Osterwy z Lublina ze spektaklem „Diabeł i tabliczka czekolady” (12 listopada o godz. 19).

Repertuar Centrum Kultury Filmowej Zorza

Kapitan Morten i Królowa Pająków: 29 października godz. 14, 30 października godz. 14, 31 października godz. 14 ZORZA

Venom:

29 października godz. 16 (3D dubbing) i 21 (2D napisy), 30 października godz. 16 (3D dubbing) i 18.30 (2D napisy), 31 października godz. 16 (3D dubbing) i 21 (2D napisy) ZORZA

Predator:

29 października godz. 18.30, 30 października godz. 21, 31 października godz. 18.30 ZORZA

Dogman:

29 października godz. 16, 30 października godz. 18.30, 31 października godz. 16 CHDK
Czarne bractwo. BlacKkKlansman: 29 października godz. godz. 18, 30 października godz. 16, 31 października godz. 20.45 CHDK

Kamerdyner:

29 października godz. 20.30, 30 października godz. 20.30, 31 października godz. 18, 2 listopada godz. 17, 3 listopada godz. 20.30, 4 listopada godz. 15 CHDK

Dziadek do orzechów i cztery królestwa:

2 listopada godz. 13 (3D dubbing), 15 (2D dubbing) i 17 (3D dubbing), 3 listopada godz. 11 (2D dubbing), 13 (3D dubbing) i 17 (2D dubbing), 4 listopada godz. 11 (3D dubbing), 13 (2D dubbing) i 17 (3D dubbing) ZORZA
Jak pies z kotem: 2 listopada godz. 19, 3 listopada godz. 15, 4 listopada godz. 15 ZORZA
Źle się dzieje w El Royale: 2 listopada godz. 21, 3 listopada godz. 19, 4 listopada godz. 19 ZORZA

Juliusz:

2 listopa da godz. 15, 3 listopada godz. 18.30, 4 listopada godz. 20.30 CHDK

Kler:

2 listopada godz. 20, 3 listopada godz. 16, 4 listopada godz. 18 CHDK

Cudze chwalicie…

Klub Dobrego Filmu Chełmskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na ostatni październikowy seans, który będzie „grany po polsku”. W środę o godz. 18 w sali widowiskowej ChBP zobaczymy trzymający w napięciu thriller o śląskim wampirze. Wstęp wolny.

Zaduszki Jazzowe

Kawiarnia Artystyczna DeCaffencja zaprasza 3 listopada o godz. 19 na Zaduszki Jazzowe. – W tym roku postanowiliśmy wrócić do starej formuły Zaduszek opartej na spotkaniu muzyków podczas jam session. Poprowadzi je Zbigniew Jakubek, pianista, aranżer, kompozytor, członek legendarnej grupy Walk Away. Oprócz „dyżurnej” sekcji rytmicznej zagrają muzycy z Chełma oraz nasi przyjaciele z Chadek Big Band. W programie pojawią się też na pewno piosenki „wielkich nieobecnych”. Będzie to okazja by muzycznie wspominać artystów, których już nie ma wśród nas – zapowiadają organizatorzy. Bilety w cenie 25 zł. Rezerwacje stolików: 82 563 00 81, wew. 9.

Koncert bardów

– Kto, jeśli nie oni? Sienkiewicz, Czyżykiewicz, Kasprzycki, Garczarek, Kondrak, Dyjak i inni wojownicy wolnego słowa. Ten koncert będzie niesamowitą okazją by w jednym miejscu, na jednej scenie usłyszeć siedem różnych opowieści o najważniejszych ludzkich sprawach. Opowieści wyśpiewanych przez tych, dla których wolność i godność człowieka była i jest tematem najważniejszym – w ten sposób Chełmski Dom Kultury zapowiada koncert Siedmiu Gniewnych Niepodległej, którzy zobaczymy tam 9 listopada o godz. 19.

– Przypomnijmy, że Andrzej Garczarek pisze ścieżkę dźwiękową historii najnowszej już od pięćdziesięciu lat. Kuba Sienkiewicz (poza zespołem Elektryczne Gitary) i Jan Kondrak (poza zespołem Lubelska Federacja Bardów) robią to samo od lat niemal czterdziestu. Podobny staż estradowy prezentuje Mirosław Czyżykiewicz, niezrównany piewca losu człowieka ujarzmionego przez system komunistyczny, losu zamkniętego w wierszach Josifa Brodskiego. Dyjak i Kasprzycki są w tej stawce najmłodsi. Pierwszy z nich wykona pieśni z repertuaru Przemysława Gintrowskiego, drugi będzie filozoficzny w sensie uniwersalnym. Doda lekkości i światła rozważaniom poprzedników. Nie zabraknie też chełmskiego akcentu. Bartek Kazimierczak z przyjaciółmi zaprezentuje utwory Jacka Kaczmarskiego, których nie może zabraknąć w takim koncercie – dodają.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w ChDK oraz na www.chdk.chelm.pl.

Wieczór Bieszczadzki

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na Wieczór Bieszczadzki, czyli 60. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników. Impreza rozpocznie się w sobotę 10 listopada o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej Decaffencja. W programie prezentacje i konkursy z nagrodami o Bieszczadach, fotorelacja z przejazdu karpacką kolejką na trasie z Sianek do Wołosianki po ukraińskiej stronie Bieszczad oraz przede wszystkim dwa bieszczadzkie koncerty w wykonaniu chełmskiego barda Jarka Buczka i rzeszowskiej grupy Żmije. Wstęp na imprezę jest oczywiście bezpłatny, jednak organizatorzy apelują o otworzenie serc i portfeli, gdyż przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznych Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt. Rezerwację miejsc na imprezę prowadzi Decaffencja pod numerem telefonu 508 788 878.

„Niepodległa” – charytatywny koncert

– Tradycyjnie już, w dniu Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada o godz. 18, zapraszamy na koncert „Niepodległa” – słyszymy od pracowników Chełmskiego Domu Kultury. – W programie znajdą się, zarówno tradycyjne pieśni i piosenki patriotyczne, jak i utwory współczesne. – Oczywiście, jak zawsze, będziemy starali się „wciągnąć” publiczność do wspólnego śpiewania. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Dochód z koncertu zostanie przekazany na cele charytatywne, wsparcie dla weteranów. Bilety/cegiełki cenie 15 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza. (mg)

Kłamstwo

To ma być niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium kłamstwa. Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota i Adriana Kalska już 8 listopada o godz. 19 wystąpią w Chełmskim Domu Kultury ze sztuką „Kłamstwo”. Bilety w cenie 85 zł do nabycia w ChDK oraz na www.chdk.chelm.pl. (mg)