Teatralne wyprawy i inne atrakcje

Wycieczki, festyny, zajęcia na świeżym powietrzu, warsztaty i spotkania – to tylko część z bogatego programu dedykowanemu specjalnie najmłodszym.


Teatr Andersena zaprasza do spędzenia Dnia Dziecka na swoich przedstawieniach. W sobotę, 1 czerwca od godziny 10.00 czekają tam warsztaty rodzinne i bajka „Do zjedzenia”. O godz. 10.00 i 12.00 teatr zaprasza na warsztaty z tworzenia lalek z warzyw i produktów jadalnych (koszt 10 zł/dziecko). O godzina 16.00 spektakl „Szewczyk Dratewka”. Bilety w cenie: 30 zł do kupienia online lub w kasie teatru. Spektakl będzie grany również 2 czerwca o g. 12.00; 4 i 6 czerwca o godz. 9.00 oraz 5 czerwca o godz. 9.30. Na godzinę 16. 44 organizatorzy zaplanowali gry i zabawy z bohaterami spektaklu. (koszt 10 zł/ dziecko).

Lotnicze atrakcje

Aeroklub Lubelki organizuje piknik lotniczy w Radawcu. Wydarzenie ma być połączone z I Ogólnopolskim Zlotem Samolotów General Aviation. Podczas rodzinnego pikniku zobaczyć będzie można wystawę samolotów historycznych i turystycznych oraz zabytkowych. Zaplanowano przybycie ponad 20 samolotów. Cel pikniku jest charytatywny – zdobycie środków na zakup pompy infuzyjnej dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Wydarzenie organizuje firma Kagero Pblishing, która organizuje i finansuje wydarzenia lotnicze w naszym województwie.

Piknik z Politechniką Lubelską

W sobotę, 1 czerwca 2019 r. w godz. 14.00-18.00 na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej odbędzie się rodzinny piknik. Najmłodsi uczestnicy, czyli dzieci w wieku od roku do 5 lat, doskonale odnajdą się w strefie KINDER PARK. Animatorki zajmą się maluszkami, nie pozwalając im nawet na chwilę nudy. Będą zabawy w basenie pełnym piłeczek czy skakanie i zjeżdżanie z „dmuchańców” na największym w Europie dmuchanym placu zabaw – gigantycznej dmuchanej atrakcji, na której bawić się może jednorazowo 40 dzieci. W parku znajdują się tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, miękka góra, wieża skokowa, połykacz, kule do skakania czy zjeżdżalnia. To połączenie ruchu, zabawy i przygody. Dodatkowo uczestnicy będą mogli korzystać z eurobungee oraz kul wodnych.. W kąciku małego artysty dzieci, pod okiem studentów architektury, będą malować, rysować i rzeźbić.

Natomiast tancerze zespołu „Gamza” zabiorą dzieci w porywającą podróż taneczną. Niezastąpioną atrakcją będzie też z pewnością malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków czy „kręcenie” balonów. Na rodzinnym pikniku nie może zabraknąć konkurencji sprawnościowych, które zawsze przynoszą wiele radości i zabawy nie tylko uczestnikom, ale i kibicom. W strefie sportu i rekreacji odbędą się zawody rodzinne, a także konkurencje dla dzieci i osobno dla dorosłych. Proponujemy uczestnikom wyścig w workach, kręgle, skoki na skakance, rzuty do celu czy biegi. Na obiektach sportowych rozegrane zostaną mecze piłki nożnej i siatkówki plażowej. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w ergometrze wioślarskim.

Rezerwat Dzikich Dzieci

1 czerwca rusza też Rezerwat Dzikich Dzieci przy ul. Dolnej Panny Marii, czynny od 10.00 do 18.00. Na Dzień Dziecka w godz. 10.00-12.00 zaplanowano „Pobite gary” – warsztaty orkiestry (od 3 lat), w godz. 11.00-16.00: Urządzamy Rezerwat: meble z odzysku – warsztaty rodzinne. O godz. 12.00 odbędzie się wciąganie flagi na maszt z udziałem „Pobitych garów”. 2 czerwca to dzień rodzinny. O godzinie 16.00 zagra Zespół Deficytu Natury.

Dzień Dziecka w CSK

Od 1 do 8 czerwca Centrum Spotkania Kultur zaprasza dzieci i rodziców do skorzystania z wyjątkowej oferty. To m.in. możliwość poznania historii budynku i niedostępnych na co dzień zakamarków CSK (zwiedzanie z wejściem na salę operową); warsztaty, m. in: deskorolkarskie, teatru improwizowanego, rymowania, tworzenia płaskorzeźb, instrumentów muzycznych, budowanie domu dla trzmiela i biedronki i wiele więcej; możliwość zobaczenia różnych światów (podwodny, kosmiczny, prehistoryczny) oraz przeżycia pełnej ciekawostek i zagadek przygody w wirtualnej rzeczywistości w technologii 3D czy przedpremierowe projekcje filmów: „Magiczny dywan” i „Liliana Pędziwiatr”. Bilety lub bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CSK.

i w Teatrze Muzycznym

1 czerwca o godzinie 17.00 Teatr Muzyczny zaprasza wszystkie dzieci od lat 2 do 102 na wyjątkowy koncert. – Zaprosimy was do krainy bajek muzycznych, odbędziemy podróż po krainie fantazji, a nawet zajrzymy na drugą stronę lustra. Koncert przygotowany specjalnie przez artystów naszego teatru adresowany jest dla naszych najmłodszych widzów – zapowiadają organizatorzy. Cena biletów to 15 złotych.

oraz w Galerii Atrium Felicity

1 czerwca w godzinach 11.00–18.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie z bohaterami z serii Hot Wheels oraz animacji Enchantimals. Pod opieką moderatora dzieci będą mogły budować i łączyć zestawy torów, a potem przenieść się w świat rajdów samochodowych. W „Strefie rywalizacji” pod hasłem „Podejmij wezwanie” mali fani motoryzacji wezmą udział w budowaniu najdłuższych torów wyścigowych. Czekają na nich rajdowe gadżety. Na małe miłośniczki „słodkich dziewczynek” i ich zwierzątek czeka natomiast stanowisko Enchantimals. W kąciku malowania buziek animatorki upodobnią dziewczynki do ich ulubionych bohaterek. Odwiedzających to stanowisko czeka również strefa warsztatowa. Będzie w niej można stworzyć ulubione zwierzątka Enchantimals oraz przygotować maski swoich ukochanych bajkowych bohaterek. Młodszym i starszym uczestnikom zabawy będzie towarzyszyć zespół animatorów.

Dzień Dziecka w SKENDE i IKEA

– 1 czerwca od 11.00 do 19.00 będzie street art, triki na deskorolce i rowerze, gra w zośkę. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze zajęcia, przygotowaliśmy też kreatywne warsztaty. Zapraszamy również na darmową watę cukrową i pop corn – zapowiadają organizatorzy. Przed Skende w mini skate parku odbędą się profesjonalne warsztaty dla deskorolkarzy. Na pumptracku spotkają się miłośnicy rowerowych akrobacji. Warsztaty poprowadzi Maciej Dąbek.

Zajęcia odbędą się od 15.00 do 19.00 w czterech blokach godzinowych 15.00 -15.45; 16.00-16.45; 17.00-17.45; 18.00-18.45. W atrium, przy wejściu do sklepu IKEA, Fundacja Rozwoju Designu LuCreate przeprowadzi specjalne warsztaty, na których nauczy dzieci technik malarskich typowych dla street artu. Na specjalnie ścianie o długości ponad 5 metrów będzie można je od razu przetestować. Od 11.00 pasaż handlowy zamieni się w miejsce spotkań fanów piłki nożnej w każdym wieku.

Warsztatownia IKEA od 11.00 do 14.00 zmieni się w magiczne miejsce, gdzie aktorzy – Wioletta Tomica i Bogusław Byrski – pokażą dzieciom swój niezwykły świat warsztatów teatralno-plastycznych. (EM.K.)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here