Też chcą mieć porządek

Mieszkanka lokalu socjalnego przy ul. Rejowieckiej apeluje o udrożnienie studzienek i wyrównanie kolein przed tamtejszymi budynkami. Urzędnicy zapewniają, że zrobią porządki.

– Wiem, że niektórzy różnie myślą o mieszkańcach lokali socjalnych, ale my także chcielibyśmy mieć przed domami porządek – mówi pani Alicja, mieszkająca w jednym z budynków socjalnych przy ul. Rejowieckiej. – Drogi wokół budynków są pełne kolein i kierowcy muszą uważać, aby nie uszkodzić aut. Niektóre studzienki pewnie są zapchane, bo nie odprowadzają deszczówki jak należy.

Przed kontenerem na śmieci jest duża wyrwa przez co z trudem się wyrzuca odpady. Może udałoby się uporządkować otoczenie.

W Biurze Prasowym UM Chełm informują, że pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie sprawdzili studzienki i choć nie są one zapchane, to kilka z nich wymaga wyregulowania. W najbliższym czasie komunalnicy mają się tym zająć.

– Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych, czyli podmiot odpowiedzialny za utrzymanie czystości, na bieżąco prowadzi działania porządkowe w tym miejscu – informują w Biurze Prasowym UM Chełm. – Zajmiemy się oczywiście uporządkowaniem terenu. Spółka przypomina jednocześnie osobom zamieszkującym lokale socjalne przy ul. Rejowieckiej o obowiązku segregacji odpadów. (mo)