Tężyznę ćwiczą w plenerze

W plenerowej siłowni na uczniów czeka 11 różnych przyrządów oraz tyrolka

Dzięki mobilizacji całej społeczności szkolnej podstawówka przy ul. Wajdeloty wzbogaciła się o nową siłownię zewnętrzną. Inwestycja została zrealizowana w wakacje dzięki zwycięskiemu projektowi z lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz w końcu mogli ją przetestować sami uczniowie.


Inwestycja objęła przygotowanie terenu pod urządzenia, a następnie montaż łącznie 11 sztuk przyrządów do ćwiczeń. Dodatkowo zainstalowano także zjazd linowy, tzw. tyrolkę. Zgodnie z aktualnymi wymogami budżetu obywatelskiego nowa siłownia została nieodpłatnie udostępniona przez szkołę wszystkim zainteresowanym mieszkańcom. Warunkiem skorzystania jest jedynie przestrzeganie regulaminu, w którym zawarto m. in. zakaz spożywania alkoholu czy gry w piłkę na terenie obiektu.

– Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tych miejsc aktywności fizycznej, od pomysłu do realizacji. Użytkownikom życzę systematyczności, wytrwałości w kształtowaniu sylwetki i dużo dobrej zabawy – zachęca do korzystania z obiektu Jerzy Jarosiński, dyrektor SP nr 29 w Lublinie.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here