„The world biggest eye contact experiment” – Światowa akcja po raz drugi w Lublinie!

 

W sobotę, 29 października, setki tysięcy ludzi z całego świata zatrzyma się, aby spojrzeć sobie w oczy. Wśród nich będą także mieszkańcy Lublina. Już po raz drugi polska odsłona międzynarodowej akcji odbędzie się w Tarasach Zamkowych, położonych w samym sercu miasta.  

Co stało się z komunikacją międzyludzką? Kiedy ostatni raz spojrzeliśmy komuś głęboko w oczy? Czy wśród pędzącego świata jesteśmy w stanie zatrzymać się choćby na minutę? „The world biggest eye contact experiment” to akcja, która może dać odpowiedź na te i wiele innych pytań. Idea jest bardzo prosta. Wystarczy przez minutę spojrzeć w oczy przypadkowo napotkanej osoby, aby przekonać się samemu, że – pomimo różnic i odmienności – wszyscy jesteśmy ludźmi.

– Spojrzeć sobie w oczy – niby brzmi to banalnie. Ale po kilkuminutowym kontakcie wzrokowym z nieznaną wcześniej osobą pojawiają się niesamowite wrażenia. Wśród uczestników zdarza się płacz, głębokie wzruszenie, coś w nas pęka, przełamujemy się. Potrafimy spojrzeć na drugą osobą nie myśląc, skąd pochodzi, jaki zawód uprawia czy ile zarabia i w końcu zdajemy sobie sprawę, że to taki sam człowiek jak my. Ma takie same potrzeby, pragnienia, tęsknoty. W gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami. Liczymy, że tegoroczna edycja co najmniej powtórzy sukces ubiegłej, która zgromadziła aż kilkaset osób – mówi Anna Sokołek, organizująca akcję w Tarasach Zamkowych.

Specjalna przestrzeń, gdzie będą mogli spotkać się wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji, zostanie przygotowana 29 października, w godz. 12:00 – 15:00,  na parterze Tarasów Zamkowych, przy wejściu od strony Al. Tysiąclecia.

Serdecznie zapraszamy!