Tłumy na benefisie

Sala zajazdu „Gibson” w Woli Uhruskiej pękała w szwach podczas niedzielnego (2 lutego) benefisu Swojskiej Kapeli. Zespół świętował drugie urodziny, które uświetniły CudaWianki z Dorohuska oraz duet Marzena i Bogdan Depta. W przerwach między występami znalazło się miejsce na okolicznościowe wystąpienia i podziękowania, przy których panowie nie kryli wzruszenia.

Swojska Kapela z Woli Uhruskiej prężnie działa od dwóch lat i uświetnia praktycznie każde wydarzenie w gminie. Panowie, których znakiem rozpoznawczym są czerwone szaliki i kapelusze, na swoim koncie mają m.in. wygraną i drugie miejsce w Konkursie Piosenki Żołnierskiej.

Zespół tworzą: Zbigniew Lipert (bas i wokal), Marian Łubkowski (gitara i wokal), Jerzy Kuczyński (wokal), Wacław Wołoszun (akordeon), Roman Zarek (saksofon) oraz Leszek Sidorowicz (instrumenty perkusyjne). Kapela dużo i chętnie koncertuje, a w niedzielę miała swój pierwszy benefis. Zainteresowanie występem było tak duże, że na sali brakło miejsc, ale wiadomo, że takie warunki to dla każdego zespołu powód do zadowolenia. Tego dnia, obok Swojskiej Kapeli, na scenie pojawił się zespół CudaWianki z Dorohuska oraz Marzena i Bogdan Depta. (b)