To będzie wyjątkowe „Lato w mieście”

Mnóstwo atrakcji oraz emocjonujące przygody, które wypełnią czas i nie pozwolą na nudę. Takie będzie „Lato w mieście 2022” – zapewnia Urząd Miasta Lublin i organizatorzy poszczególnych projektów. Zapisy na nie trwają od 10 czerwca. Trzeba się pospieszyć, bo na niektóre już brakuje miejsc.

– Do udziału w tegorocznej akcji „Lato w mieście” zapraszamy również dzieci i młodzież, które znalazły w Lublinie schronienie przed wojną w Ukrainie. W ramach wsparcia obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz CARE International wspólnie z Miastem Lublin zapewnią dodatkowe miejsca dla dzieci i młodzieży ukraińskiej na proponowanych wydarzeniach podczas wakacji w mieście – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Miasto, jego jednostki, dzielnicowe domy kultury i organizacje pozarządowe przygotowały dla dzieci i młodzieży dziesiątki różnorodnych atrakcji: półkolonie, warsztaty, wycieczki, zajęcia świetlicowe, gry i zabawy, zajęcia sportowo-rekreacyjne i inne. Czynne będą również boiska sportowe zlokalizowane przy lubelskich placówkach oświatowych oraz sześć szkolnych, krytych pływalni.

Zapisy na „Lato w mieście” trwają od 10 czerwca bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Zarezerwowanie udziału dla dzieci i młodzieży uchodźczej z Ukrainy będzie możliwe pod numerem telefonu +48 451 192 442 w godz. od 9.00 do 15.00 w języku ukraińskim. Pełna oferta zajęć, ich terminy, a także zasady uczestnictwa oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne w formie dwujęzycznej na stronie internetowej www.lato.lublin.eu.

źródło lublin.eu, opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here