To był wyjątkowy rok

Spotkaniem w Hotelu Mercure Lublin Centrum podsumowali w sobotę sezon lekkoatleci lubelskiego AZS UMCS.
Kończący się 2016 rok był dla naszych akademików wyjątkowy. Leszek Bobrzyk został mistrzem świata weteranów w rzucie dyskiem, a Rafał Fedaczyński w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro uplasował się w chodzie na 50 km na 24. miejscu.
Drużynowo AZS UMCS odniósł historyczne osiągnięcia – seniorzy wywalczyli brązowy medal w ekstraklasie, a juniorzy zajęli w lidze czwarte miejsce!
BAS

Największe sukcesy lekkoatletów AZS UMCS w 2016 roku
Igrzyska Olimpijskie (Brazylia) – chód 50 km: 24. Rafał Fedaczyński
Mistrzostwa Świata Weteranów (Australia) – dysk: 1. Leszek Bobrzyk
ME Juniorów Mł. (Gruzja) – 110 m ppł: półfinał Michał Sierocki
MP Juniorów (Suwałki, 1-3.07) – 2. miejsce sztafety 4 x 400 m: Maciej Hołub, Michał Kitliński, Karol Kania, Kamil Oleszek.
MP Młodzików
– Mały Memoriał Janusz Kusocińskiego (Słubice, 24-25.09) rzut młotem: 1. Aleksandra Kufel, 2. Kinga Knez
MP Seniorów na 10 km (Bielsko-Biała, 29.05): 2. Izabela Trzaskalska
MP Kobiet w półmaratonie (Piła, 4.09): 1. Izabela Trzaskalska
MP Seniorów na 10 000 m (Białogard, 21.05): 3. Angelika Mach)
OOM – MP Juniorów Mł. (Wrocław, 4-6.08) 110 m ppł: 2. Michał Sierocki * skok o tyczce: 2. Milena Lipińska * rzut młotem: 3. Aleksandra Osiak
MP Seniorów (Bydgoszcz, 24-26.06) 5 000 m: 2. Sebastian Smoliński
chód 50 km: 3. Rafał Fedaczyński
Halowe Mistrzostwa Polski
Seniorzy
1 500 m: 2. Sebastian Smoliński
Juniorzy Młodsi
60 m ppł: 1. Michał Sierocki * skok o tyczce: 2. Milena Lipińska

Ranking na najlepszego zawodnika sekcji LA Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin w sezonie 2016
konkurencja trener
1. Rafał Fedaczyński chód 50 km Stanisław Marmur
2. Sebastian Smoliński 5 000 m Leszek Wojciechowski
3. Małgorzata Kołdej 100 m Paweł Stempel
4. Angelika Mach biegi długie Marek Jakubowski
5. Izabela Trzaskalska biegi długie Marek Jakubowski
6. Ewa Jacniak 800 m Piotr Rostkowski
7. Marta Plewa skok o tyczce Leszek Migda
8. Milena Lipińska skok o tyczce Leszek Migda
9. Michał Sierocki 110 m ppł Piotr Kitliński
10. Olgierd Stański rzut dyskiem Olgierd Stański
kategoria młodzik
1. Aleksandra Kufel rzut młotem Robert Kozłowski
2. Kinga Knez rzut młotem Robert Kozłowski
3. Wiktoria Drozd 100 m/300 m Henryk Adamowicz