Triplet w jeden dzień

Trzech poszukiwanych wpadło w ręce włodawskich stróżów prawa w środę (3 czerwca). To mieszkańcy gmin: Stary Brus, Hańsk i Włodawa, którzy zamiast odsiadywać wyroki, woleli spędzać czas na wolności.

– Jednym z najważniejszych zadań policji jest prowadzenie poszukiwań i zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Tylko wczoraj włodawscy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane od kilku miesięcy, na które został wydany nakaz doprowadzenia przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Najdłużej, bo aż 4 lata, spędzi w więzieniu 22-latek z gminy Stary Brus. Poszukiwany ukrywał się przed organami ścigania od 2 miesięcy. Na swoim koncie ma przestępstwo drogowe. Kolejny zatrzymany to 31-latek z gminy Hańsk. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania przez dzielnicowych z komisariatu w Urszulinie, którzy otrzymali informację o spożywaniu alkoholu przez grupę osób w miejscu publicznym. W więzieniu spędzi najbliższe 4 miesiące.

Z kolei policjanci włodawskiej patrolówki zatrzymali 36-latka z gminy Włodawa, który nie dość, że miał do odbycia prawie miesiąc kary pozbawienia wolności, to jeszcze poszukiwała go prokuratora w celu wykonania czynności procesowych. Wszyscy są już w więzieniu. (bm)