Trzeba być zawsze o krok przed…

Rad czterokrotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego na sukces w biznesie wysłuchało kilkudziesięciu lokalnych przedsiębiorców i samorządowców, którzy w ubiegły czwartek przybyli do restauracji Venus we Włodawie na spotkania „Biznes Lubelskie” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

O biznesie nie mówił jednak wyłącznie wybitny polski sportowiec, ale również eksperci od podatków i prawa, w tym RODO. – To było ważne spotkanie dla naszych przedsiębiorców, gdyż można było uzyskać przydatne informacje w bardzo atrakcyjnej formie – mówiła po spotkaniu Katarzyna Wojtal, która na co dzień ma kontakt z pracodawcami we włodawskim PUP.

Czwartkowe spotkanie z cyklu Biznes Lubelskie rozpoczął Krzysztof Buczyński z Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, który opowiedział o działaniach zespołu Biznes Lubelskie na rzecz wzmocnienia lubelskiego eksportu i obsługi inwestorów.

Następnie na uczestników czekały prelekcje dotyczące najnowszych i niezwykle ważnych zmian w podatkach VAT, PIT, CIT oraz RODO. Te kwestie przybliżył uczestnikom spotkania ekspert Artur Kałdonek. Przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów poznali także zasady negocjacji, mediacji i arbitrażu w biznesie, o których opowiadał Marek Dąbrowski z Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji KUL. Na koniec, aczkolwiek zdecydowanie jako najbardziej oczekiwany prelegent, wystąpił czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym.

– Nie można w rozwoju stawać, bo to tak, jakby się cofać. Trzeba mieć pasje i zawsze przeć do przodu, często na przekór otoczeniu. Tak jest w sporcie, ale tak jest w życiu i w biznesie – mówił R. Korzeniowski. Olimpijczyk mówił lokalnym przedsiębiorcom oraz samorządowcom także o tym, w jaki sposób osiągnąć sukces i jak ważne w tym jest godzenie się z nieuchronnymi porażkami i subiektywną niesprawiedliwością.

W spotkaniu poza przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu wzięli udział przedstawiciele samorządu, m.in.: wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, starosta włodawski Andrzej Romańczuk, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, wójt gminy Hanna Grażyna Kowalik, wójt gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, radny sejmiku wojewódzkiego Adam Rychliczek, przewodniczący rady powiatu włodawskiego Romuald Pryll. (der)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here