Trzy promile i kolizja gotowa

Blisko 3 promile alkoholu miał kierowca Skody, który we wtorek w Krasnymstawie doprowadził do zderzenia z samochodem marki VW Passat. Dodatkowo prowadził pojazd pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

14 kwietnia wieczorem policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali 58-letniego mieszkańca miasta, który podczas jazdy Skodą zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Volkswagenem, którym kierowała 26-latka. – W wyniku zdarzenia kobieta na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, kierowca Skody miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie miał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

58-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami i prowadzenie w stanie nietrzeźwości są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. (k)