Trzy razy „nie”

Na biuro wójta gminy Wola Uhruska trzy wnioski przeciw powstaniu kostnicy na prywatnej posesji w Bytyniu. Taką inwestycję w budynku gospodarczym planuje przeprowadzić właściciel miejscowego zakładu pogrzebowego.

O sprawie informowaliśmy już przed tygodniem. Wniosek o zmianę przeznaczenia budynku gospodarczego do Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej złożył tamtejszy przedsiębiorca pogrzebowy. Chłodnię na kilka miejsc chce on urządzić na swojej posesji w Bytyniu. Wójt Jan Łukasik wszczął już postępowanie w tej sprawie. Do sąsiadów inwestora wysłano informację o jego zamiarach i na stan z piątku (28 lutego) do UG wpłynęły trzy uwagi co do tej inwestycji.

– Nim podejmiemy ostateczną decyzję, w najbliższych dniach planujemy przeprowadzić wizję lokalną na miejscu planowanej inwestycji – wyjaśnia wójt. – Na to spotkanie chcemy zaprosić także osoby, które wniosły swoje uwagi. Po konfrontacji obu zainteresowanych stron w obecności urzędników zdecydujemy, co dalej – tłumaczy.

W tym miejscu Czytelnikom należą się słowa wyjaśnienia, bo w ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że w Bytyniu planowane jest powstanie prosektorium. Chodziło oczywiście o kostnicę. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here