Tym razem plac będzie na bank

Umowa na modernizację placu zabaw w ogrodzie Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej podpisana. Wykonawcą jest firma Active Line, ta sama, która wiosną tego roku wygrała pierwszy przetarg na realizację tego zadania, ale w ostatniej chwili odstąpiła od podpisania umowy. Tym razem w realizacji inwestycji nie powinno być żadnych przeszkód.


Na nowy plac zabaw przy filii Przedszkola nr 5 przedszkolna społeczność czeka od dawna. I sama wywalczyła jego realizację w edycji Budżetu Obywatelskiego 2020. W ubiegłym roku nie dało się ruszyć z inwestycją, ale wszystko wskazywało, że w tym roku, po wakacjach, przedszkolaki ze Spokojnej będą mogły korzystać z nowych urządzeń. Do ogłoszonego wiosną przetargu stanął co prawda tylko jeden chętny – spółka Active Line z Lublina, a jej oferta z ceną 212 tys. zł mieściła się w zaplanowanym budżecie i została przyjęta przez urzędników. Miasto już nawet na swojej stronie internetowej zdążyło się pochwalić, że „Plac zabaw przy Przedszkolu przy ul. Spokojnej wyładnieje” tymczasem wybrany wykonawca zrezygnował z podpisania umowy.

Do powtórzonego przetargu ponownie stanął tylko Active Line, ale tym razem z ceną ponad 270 tys. zł. Oferta została przyjęta, a umowa tym razem jest już podpisana.

Projekt zakłada zamontowanie na niewielkim placyku przy zabytkowym budynku przedszkola: huśtawki, bujaka, zjeżdżalni, stożkowego linarium, ścianki i drabinki do wspinania, tunelu, domku, piaskownicy z wyciągarką oraz sklepiku z liczydłem. Pojawi się także nowy mur oporowy wraz ze schodami między placem zabaw, a budynkiem przedszkolnym.

Takie rozwiązanie pozwoli na bezpośrednie przejście z budynku do ogrodu, co dziś nie jest możliwe. Na to wszystko trzeba będzie poczekać do wiosny, a dokładnie do połowy marca. – Wykonawca na realizację zadania ma pięć miesięcy od dnia podpisania umowy, co miało miejsce 18 października – mówi Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here