Uczą wszechstronnie

Dzień otwartych drzwi przyciągnął 5 kwietnia tłumy kandydatów do Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.


Tego dnia czekały na nich przygotowane przez uczniów poszczególnych klas pokazy artystyczno-sportowe, występy zespołu muzycznego i chóru szkolnego. Zobaczyć można było pokaz szkolnego planetarium o którym pisaliśmy w poprzednich numerach NT i prezentację na siłowni. – Nasza szkoła ma wyjątkowy klimat, a uczniowie dobrze się w niej czują. Nauczyciele pomagają im w pokonywaniu różnych szkolnych problemów – zaznacza Artur Korgul , wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1.
Atutem szkoły jest lokalizacja w centrum Lublina, blisko dworca PKS, pracownie komputerowe i zaplecze sportowe. W Technikum Ekonomiczno-Handlowym planowane jest utworzenie czterech klas. Uczniowie mogą kształcić się w zawodach technik informatyk, technik handlowiec, technik ekonomista i technik organizacji reklamy. W XV Liceum Ogólnokształcącym utworzone zostaną cztery klasy. Nowością tegorocznej rekrutacji jest klasa psychologiczna z rozszerzona biologią, Wos-em i językiem angielskim. – To dla wielu osób pierwszy etap na drodze do studiów wyższych na kierunku psychologicznym. Zajęcia poprowadzi szkolny psycholog i pedagog. W planach są też zajęcia i spotkania z ekspertami z dziedziny psychologii – dodaje wicedyrektor. Od lat zainteresowaniem cieszy się klasa politechniczna, która powstała we współpracy z lubelską politechniką. – Szkoła współpracuje z kilkoma wydziałami lubelskiej politechniki. Młodzież uczestniczy w zajęciach laboratoryjnych i wykładach – tłumaczy Artur Korgul. Kandydaci do LO mogą składać podania ró wnież do klasy artystycznej i medyczno-ratowniczej. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here