Ukoronowanie scaleń

Od ubiegłego roku mieszkańcy gminy Hańsk, i nie tylko, korzystają z nowej drogi do Krychowa. Niemal 5-kilometrowy odcinek zyskał nową podbudowę i asfalt i był jedną z najdroższych inwestycji drogowych zrealizowanych na tym terenie.


Nowa szosa powstała dzięki dofinansowaniu województwa z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wyniosło ono aż 2,3 mln zł, przy czym całość inwestycji wyceniono na 3,8 mln. – Dziękujemy panu wojewodzie za to, że na tle tak wielu niezbędnych do realizacji inwestycji dostrzegł nasz projekt – mówi Marek Kopieniak, wójt gminy Hańsk. – To niezwykle potrzebna droga ułatwiająca nie tylko życie mieszkańcom, ale też stymulująca rozwój gospodarczy.

Na jej końcu bowiem, w Krychowie, znajduje się prężnie działający zakład tartaczny zatrudniający kilkadziesiąt osób, który w perspektywie chce się rozwijać. Jest to też ukoronowanie projektu scaleniowego, bo droga ta zamyka siatkę naszych lokalnych połączeń. Dzięki niej rolnicy mają ułatwiony dojazd do swoich gruntów, a ludzie wygodę, bo nie muszą już niszczyć swoich samochodów na kocich łbach, czy w żużlowym kurzu – dodaje Kopieniak. (bm)