Ulgi w Okunince

Drobne kłopoty techniczne nie miały wpływu na sprawność pierwszej sesji rady gminy Włodawa przeprowadzonej w trybie online. Najważniejszymi informacjami są te o zwolnieniach z opłat targowych oraz darmowych parkingach wokół Jeziora Białego.


Czwartkowe posiedzenie odbyło się zdalnie za pomocą specjalnego programu zakupionego przez gminę. Program obrad był dość obszerny. Dla mieszkańców i przedsiębiorców działających na terenie gminy Włodawa najważniejszą informacją jest ta, że w tym sezonie gmina nie będzie pobierała opłaty targowej od przedsiębiorców i innych handlujących w Okunince.

Na wniosek Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie radni uchylili też uchwałę, na mocy której była pobierana opłata za parkowanie na obwodnicy Jeziora Białego. Według wójta Dariusza Semeniuka, te dwie uchwały to ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy zostali odcięci od środków ze wzgledu na epidemię. – W ten sposób dajemy nadzieję osobom prowadzącym firmy nad Jeziorem Białym, z których nie możemy wyciągać ostatnich złotówek w obecnej sytuacji – argumentował wójt.

Na posiedzeniu przyjęto też uchwałę w sprawie gminnych kąpielisk – nie uległa ona zmianie wzgledem lat ubiegłych i gmina będzie miała dwa takie miejsca w Okunince. Na przełomie maja i czerwca będą prowadzone prace polegające na przesunięciu pływających pomostów na głównym kąpielisku w stronę środka jeziora, a to przez fakt, że wody w jeziorze ciągle ubywa. (bm)