Ułomne ostrzeżenie

Pas ostrzegawczych płytek wybudowano tylko po jednej stronie przejścia

Osoby słabo widzące zaalarmowały nas o pułapce, jaka czeka na nich na ruchliwym przejściu dla pieszych przez ul. Nadbystrzycką na wysokości skrzyżowania z ul. Zachodnią. W ramach ubiegłorocznej modernizacji chodnika wzdłuż ul. Zachodniej na dojściu do przejścia od strony zachodniej powstał specjalny pas ostrzegawczy z żółtych płytek z wypustkami, ale z drugiej strony przejścia podobnego pasa już nie ułożono.

– To dezorientuje osoby niewidzące czy niedowidzące korzystające z tego przejścia i może stwarzać realne zagrożenie – mówi pan Robert, wskazując, że taka osoba może nie zorientować się, gdzie kończy się przejście.

Urzędnicy odpowiedzialni za drogi poinformowali nas, że kolejne prace w tej lokalizacji nie są planowane w obecnym roku, a pas taki faktycznie nie był ujęty w zakresie robót remontowych ciągu pieszego na ul. Zachodniej. Po naszej interwencji prawdopodobnie jednak powstanie.

– W ramach bieżącego utrzymania dróg w okresie wiosennym, corocznie zlecane są naprawy chodników. W ramach tych prac naprawiane są nie tylko nawierzchnie chodników zniszczone po zimie, ale także inne elementy ciągów pieszych np. schody czy niwelowanie barier architektonicznych. W ramach tych prac wymieniane i uzupełniane są również płyty z wypustkami. Mając na uwadze potrzeby osób z niepełnosprawnościami rozważymy uzupełnienie braku wskazanego pasa ostrzegawczego w tej lokalizacji w trakcie prowadzenia tych prac – mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Jak poinformował nas Zarząd Dróg i Mostów uzupełnienie płytek ostrzegawczych na tym przejściu już zostało zlecone i powinno to nastąpić do końca marca.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here