Umowa na obwodnicę

W poniedziałek 14 czerwca przy okazji podpisania umowy na budowę północnej obwodnicy Chełma – w całości przebiegającej przez teren gminy Chełm, na wybudowanym chodniku w Stołpiu przy drodze krajowej nr 12 odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczyli:

Wicepremier Jacek Sasin, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Sekretarz Stanu Rafał Weber, Wojewoda lubelski Lech Sprawka, Dyrektor GDDKiA w Lublinie Mirosław Czech, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba i wykonawca Łukasz Michalski z firmy Drogbud.
O budowę chodnika od kilkunastu lat zabiegali samorządowcy z Gminy Chełm, jak również mieszkańcy Stołpia i Nowosiółek.

Dopiero w ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Mirosława Czecha dyrektora GDDKiA w Lublinie zapadła decyzja o budowie chodnika. Inwestycja była realizowana przez GDDKiA w Lublinie, gmina poniosła koszty przygotowania projektu. Łącznie powstało 458 metrów chodnika i 17 szt. lamp oświetleniowych. Koszt budowy chodnika wraz z oświetleniem w kwocie niemal 640 tyś. pokryła GDDKiA. Gmina poniosła koszty przygotowania dokumentacji technicznej i wykupu gruntów pod chodnik. (red)

1 KOMENTARZ

  1. Najpierw niech pan Sasin objaśni mieszkańcom, dlaczego obietnica w sprawie budowy kopalni nie została zrealizowana – mało tego: została przez rząd PiS zablokowana, bo UE tupnęła nogą i nakazała Polsce zamykać kopalnie węgla. Obiecywał pan Sasin, że Gmach powrotem stanie się własnością Chełma. Nadal nie ma gospodarza, a budynek bez remontów jest w coraz gorszym stanie. Za 7 lat setna rocznica rozpoczęcia jego budowy – pora już, aby w końcu stał się on własnością Chełma i żeby tutaj zlokalizowano wszystkie instytucje miejska. Został ten budynek genialnie zaprojektowany w 1926 roku jako biurowiec – i niech w końcu zacznie służyć Chełmowi w całej krasie. Lubin chyba nadal się mści za to, że projekt przeniesienia Dyrekcji Kolejowej z Radomia dotyczył Chełma a nie Lublina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here