Unimarket sprzedany

Miasto nie jest już właścicielem budynku dawnego sklepu spożywczego „Unimarket” przy ul. Powstańców Warszawy. Nieruchomość została sprzedana za 285 830 zł.

Budynek dawnego sklepu spożywczego „Unimarket” przy ul. Powstańców Warszawy od kilku lat stał opustoszały i niszczał. Należał do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Działające po sąsiedzku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Podajmy sobie ręce” prowadzące Społeczny Ośrodek Rehabilitacji i Edukacji Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” przez dłuższy czas prowadziło z miastem rozmowy o nabyciu „Unimarketu”.

Przedstawiciele stowarzyszenia chcieli przeprowadzić się z dotychczasowego ciasnego lokalu, aby polepszyć warunki swoich podopiecznych. MPEC przekazał „Unimarket” miastu w zamian za dywidendę. Stowarzyszenie mogło kupić budynek po byłym sklepie spożywczym z 65-procentową bonifikatą. Rzeczoznawca wycenił nieruchomość na 265 356 zł, a stowarzyszenie miało za nią zapłacić 93 135 zł.

Ale przedstawiciele stowarzyszenia wycofali się z transakcji, argumentując, że nie stać ich na zakup i zagospodarowanie budynku na cele statutowe (budynek wymagał sporych nakładów finansowych, ale pieniędzy na remont mieli szukać w unijnych programach). Tak czy owak, urzędnicy nadal chcieli pozbyć się dawnego „Unimarketu”. Nieruchomość tę tzn. – działkę o powierzchni 0,0687 ha wraz z jednokondygnacyjnym, murowanym budynkiem usługowym o powierzchni 243 m kw – wystawili na sprzedaż. Niedawno przetarg rozstrzygnięto.

– Do przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Chełmie przy ul. Powstańców Warszawy 2a dopuszczono jednego uczestnika, jedna osoba wpłaciła wadium – informuje Damian Zieliński z UM Chełm. – W przetargu osiągnięto cenę 285 830,00 zł. Przeniesienie prawa własności nieruchomości na rzecz ustalonego w drodze przetargu nabywcy nastąpi na notarialnej umowy sprzedaży.

Przetarg wygrał przedsiębiorca z Chełma. Nieruchomość przeznaczona jest pod usługi handlu. (mo)