Unimog trafił do Włodawy

Na parkingu w Okunince (gm. Włodawa) odbyła się prezentacja specjalistycznego samochodu do zimowego i letniego utrzymania dróg. Warty ponad 2 miliony sprzęt będzie używany do koszenia poboczy, odśnieżania i piaskowania drogi wojewódzkiej nr 812.

Specjalistyczny Unimog wciąż robi wrażenie na pracownikach Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie, gdzie będzie stacjonował. Oficjalna prezentacja maszyny odbyła się w ubiegłym tygodniu w Okunince, a udział wziął w niej m.in. wicemarszałek województwa Michał Mulawa. – Zakupiony sprzęt pozwoli szybko reagować na warunki atmosferyczne na drodze zarówno w zimie, jak i latem. Jestem przekonany, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo kierowców – mówił na pokazie.

– Sprzęt, który zaprezentowano w Okunince, to samochód Mercedes-Benz Unimog z napędem na obie osie marki, ze specjalistycznym osprzętem firmy Mulag, pozwalającym np. na równoczesne koszenie pasa trawy o szerokości ponad 8 metrów poprzez zainstalowanie jednocześnie trzech kosiarek na specjalnych wysięgnikach, którymi steruje się bezpośrednio z kabiny kierowcy przy użyciu specjalnego joysticka.

Jest to również pług o zmiennej geometrii do odśnieżania oraz posypywarka z dozownikiem do rozsypywania materiału przeciwdziałającego zamarzaniu – opowiada Remigiusz Małecki z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Został zakupiony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie w ramach projektu „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 812 na odcinku Korolówka – Włodawa” realizowanego z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Jego wartość to ponad 2 mln zł – dodaje rzecznik.

Unimog będzie obsługiwał drogę wojewódzką nr 812 Biała Podlaska – Krasnystaw na całej jej 151-kilometrowej długości. (b,unimog Fot. Monika Pietraszkiewicz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here