Uratowani przez policjantów

W niedzielę (5 lipca) policjanci patrolujący Jezioro Białe w łodzi motorowej uratowali dwóch żeglarzy. Ich łódka przewróciła się, a oni sami wpadli do wody. Kto wie, jak skończyłaby się ich przygoda, gdyby nie szybka pomoc.

Jak co roku wielu turystów przyjeżdża do Okuninki nad jez. Białym, aby odpocząć. Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób przebywających nad jeziorem, jak i korzystających z kąpieli wodnych. – Mundurowi zwracają uwagę na osoby kąpiące się, pływające na różnego rodzaju sprzętach wodnych i reagują na wszelkie zagrożenia – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– W niedzielę patrol wodny w składzie: sierż. szt. Sylwester Kosidło i sierż. szt. Jacek Borsuk około godziny 13 zauważyli około 200 metrów od brzegu wywróconą żaglówkę. W wodzie znajdowało się dwóch mieszkańców gminy Stężyca. Policjanci pomogli żeglarzom wydostać się z wody i przetransportowali ich na brzeg. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale policja cały czas apeluje o ostrożność i rozwagę nad wodą.

Przypominamy też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: o używaniu kapoków, o tym, by nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu, by uważać na dzieci. Należy też zwracać uwagę na osoby wokół nas, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy i nie jesteśmy w stanie pomóc, trzeba alarmować otoczenie i powiadomić służby. Stosując się do tych zaleceń czas odpoczynku będzie czasem bezpiecznym. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here