Uratowany!

Nietypowa akcja krasnostawskich strażaków. Ratowali oni życie konia, który wszedł na zamarznięty staw i zapadł się pod nim lód. Do zdarzenia doszło w Siennicy Nadolnej.

1 lutego dyżurny powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie otrzymał zgłoszenie o koniu uwięzionym w stawie. – Do zdarzenia doszło w miejscowości Siennica Nadolna w gminie Krasnystaw – opowiada Kamil Bereza, rzecznik krasnostawskich strażaków. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy, w tym ciężki samochód specjalny z podnośnikiem HDS oraz łódź z zestawem do ratownictwa wodno-lodowego.

– Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że w stawie znajdującym się na prywatnej posesji załamał się lód pod ciężarem zwierzęcia. Działania zastępów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca, a następnie wyciągnięciu zwierzęcia przy pomocy wyciągarki samochodowej. Po ewakuacji konia na brzeg, zwierzę zabezpieczono przed utratą ciepła przy pomocy kocy oraz folii NRC – dodaje. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Koń cały i zdrowy wrócił do stajni. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here