Uroczyście i patriotycznie

W poniedziałek (11 listopada) przedstawiciele Urzędu Gminy Włodawa, Szkoły Podstawowej w Żukowie i Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa oraz licznie zgromadzona lokalna społeczność oddali hołd poległym za wiarę i ojczyznę mieszkańcom wsi Żuków.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęło spotkanie przy pomniku, przed którym złożono wieńce i zapalono znicze. Po chwili refleksji ks. proboszcza Marka Śliwy na temat bohaterskich czynów i poświęcenia dawnych pokoleń patriotów, uczestnicy udali się do świetlicy, w której mieli okazję obejrzeć spektakl, będący nie tylko próbą zainscenizowania kilku obrazów z czasów zaborów i walk, ale także wyrazem szacunku i uznania dla wyzwolicieli i obrońców ojczyzny.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali powierzone im role, a dodatkowych wzruszeń dostarczyło liryczne wykonanie pieśni patriotycznych i nowoczesnych piosenek z towarzyszeniem saksofonu i akordeonu. Najmłodsi zaprezentowali tańce w sposób symboliczny przedstawiające burzliwe losy Polski. Doskonałym uzupełnieniem części artystycznej było wystąpienie wójta Dariusza Semeniuka, który omówił proces kształtowania się państwa w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

Przybyli goście nie kryli zachwytu nad poziomem przygotowania i realizacji przedsięwzięcia, które powstało z inicjatywy dyrektor szkoły, Marzanny Semeniuk oraz dzięki pracy nauczycieli: Małgorzaty Żakowskiej, Renaty Grzegorczyk, Ewy Żakowskiej, dyrektor biblioteki Reginy Ignatiuk, a także przychylności Koła Gospodyń Wiejskich w Żukowie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here