Urszulin inwestuje „na zielono”

Kończy się wymiana starych i kopcących instalacji centralnego ogrzewania w budynkach szkół podstawowych w Wytycznie i Woli Wereszczyńskiej. Teraz będzie i taniej, i bardziej ekologicznie.

W ramach inwestycji stare ogrzewanie zostało zastąpione nową instalacją centralnego ogrzewania, zamontowane zostały nowoczesne kotły na paliwo odnawialne (biomasę) oraz grzejniki. Dzięki temu zwiększy się efektywność energetyczna budynków, co przełoży się na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery, ale również pozytywnie wpłynie na poprawę warunków użytkowania i obniżenie kosztów utrzymania.

Prace prowadzone są w oparciu o projekt pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej” przy dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, a zakończenie planuje się na połowę sierpnia. Koszt obu inwestycji to ok. 400 tys. zł, z czego dofinansowanie stanowi ok. 270 tys. zł kosztów kwalifikowanych.

– Naszym zadaniem jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów – komentuje wójt Tomasz Antoniuk. – Cel zostanie osiągnięty dzięki obniżeniu poziomu zużycia energii w sezonie grzewczym, zmniejszeniu zużycia ciepła na ogrzewanie budynków i zminimalizowaniu kosztów ich ogrzewania. Jeszcze w tym roku planujemy termomodernizację pięciu świetlic i rozbudowę kolejnych dwóch obiektów użyteczności publicznej w miejscowości Wola Wereszczyńska i Wereszczyn. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here