Kto uszczknie z obywatelskiego miliona?

Ponad 5,3 tysiąca mieszkańców Świdnika oddało swój głos w ramach II edycji świdnickiego budżetu obywatelskiego. To około 200 osób więcej niż przed rokiem. Trwa liczenie, ile głosów otrzymały poszczególne projekty. Wyniki będą znane w tym tygodniu.

Głosowanie trwało od 19 września. Zakończyło się w ubiegły poniedziałek. Świdniczanie mogli skorzystać z tradycyjnych kart do głosowania lub wybrać projekt przy pomocy formularza dostępnego na stronie internetowej. Ze sposobu online skorzystało niecałe 3,6 tys. osób. Tradycyjną formę wykorzystało około 1,7 tys. W sumie w tej edycji BO w głosowaniu wzięło udział ponad 5,3 tys. mieszkańców, tj. o 200 osób więcej niż w poprzedniej edycji.

– W ubiegłorocznej edycji mieszkańcy, oddając swoje głosy, rozdysponowali milion złotych na realizację 12 projektów – przypomina burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. – Obecna edycja budżetu obywatelskiego cieszyła się równie dużą popularnością. Mieszkańcy mogli zagłosować na trzy spośród 24 zgłoszonych projektów, opiewających w sumie na 1,5 mln zł.
Trwa liczenie głosów oddanych na poszczególne projekty. Wyniki powinny być znane w ten poniedziałek. Inwestycje z największym poparciem będą realizowane przez miasto w następnym roku budżetowym. (al)