W aquaparku będzie drożej?

Chełmski Park Wodny od nowego roku zapłaci więcej za energię elektryczną. Koszty funkcjonowania obiektu podniesie również minimalna płaca, która z 1 stycznia 2020 r. wzrośnie o 350 zł. Prezes spółki, Artur Juszczak zastanawia się nad podwyżką cen biletów…

Obecnie spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie za prąd płaci ponad 70 tys. zł miesięcznie. Od nowego roku kwota na fakturze wzrośnie o blisko 10 tys. zł. Prezes Artur Juszczak właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę energii elektrycznej w 2020 roku. Wygrała spółka TRMEW Obrót S.A. z Warszawy. Za usługę dostanie w sumie 961 tys. zł. Łatwo więc policzyć, że tylko za samą energię elektryczną chełmska spółka w przyszłym roku zapłaci 120 tys. zł więcej, niż w br.

Koszty funkcjonowania aquaparku od 1 stycznia 2020 roku będą o wiele wyższe, niż w analogicznym okresie przed rokiem. Aż o 350 zł wzrośnie płaca minimalna. Pracownicy, którzy zarabiają najmniej, z mocy prawa dostaną podwyżki. Z powodu zwiększenia kwoty najniższego wynagrodzenia za pracę spółka będzie musiała zapłacić więcej za świadczoną na jej rzecz usługę ratownictwa wodnego.

Większe koszty funkcjonowania mogą oznaczać jedno – podwyżkę cen biletów do aquaparku. Prezes Artur Juszczak twierdzi, że nie chciałby wprowadzać nowych wyższych stawek na okres ferii zimowych, które w województwie lubelskim rozpoczną się 13 stycznia br. i potrwają dwa tygodnie.

Niewykluczone jednak, że w lutym zarząd spółki, by nie dopuścić do jej zadłużania, będzie zmuszony podnieść ceny biletów o kilka złotych. Podwyżka biletów była już niemal rok temu, ale ceny biletów zostały obniżone po zastąpieniu Zbigniewa Mazurka, którego krytykowano za podwyżki, przez Grzegorza Orzełowskiego. Teraz wszystko wskazuje na to że pojawią się znowu i ostatecznie nie wiadomo do jakiego poziomu. (s)