W CLA z psem też za darmo

Czy za darmo można przewozić autobusem również zwierzęta? A jak w przypadku bagażu? – pytają Czytelnicy „Nowego Tygodnia”. Wprowadzona od września bezpłatna komunikacja w Chełmie ma wzięcie, ale nie wszyscy wiedzą, jak ona do końca funkcjonuje.

Czy przełoży się to na mniejszy ruch na drogach? To się dopiero okaże. Równie wielką niewiadomą jest kwestia finansowania na dłuższą metę bezpłatnej komunikacji miejskiej czy krążące nad pracownikami CLA widmo zwolnień. Za wcześnie, by mówić o sukcesie, jednak widać wyraźnie, że wprowadzona z 1 września bezpłatna komunikacja w Chełmie ma wzięcie. Autobusy jeżdżą pełne – i to pasażerów w różnym wieku.

– Odnotowaliśmy znaczny wzrost liczby pasażerów, szczególnie w godzinach od 6:30 do 8 oraz od 13 do 16. Wpływ na to miało również rozpoczęcie się roku szkolnego – mówi Artur Mazurek, kierownik eksploatacji Chełmskich Linii Autobusowych.

O tym, że wszyscy pasażerowie – zarówno mieszkańcy Chełma, jak i przyjezdni – mogą korzystać z CLA za darmo, wiadomo. Ale jak jest w przypadku przewozu rzeczy, bagażu czy zwierząt? Wcześniej obowiązywały za to dodatkowe opłaty. Od września, jak tłumaczy A. Mazurek, z walizkami, rowerami czy czworonogami można wejść do autobusu za darmo. W przypadku psów należy jednak pamiętać o kagańcu i smyczy. Zmieniony regulamin świadczenia usług przez CLA ma pojawić się na stronie internetowej spółki. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here