W gmachu pakują walizki

To ostatnie dni pracy w gmachu dla niektórych pracowników jednostek podległych marszałkowi województwa. Na początku grudnia będą się przeprowadzać do wyremontowanego budynku dawnego Nauczycielskiego Kolegium Językowego przy ul. Mickiewicza w Chełmie.

Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem budynku przy Mickiewicza 37 (na zdjęciu), postanowił go zagospodarować w całości i przenieść tam swoje jednostki funkcjonujące w Chełmie. W tym roku zakończył się remont tego budynku, który wraz z zagospodarowaniem terenu nieruchomości kosztował 7 759 482,50 zł brutto.

– Relokacja jednostek podległych samorządowi Województwa Lubelskiego do budynku położonego w Chełmie przy ulicy Mickiewicza 37 zaplanowana została od początku grudnia br. – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Zgodnie z postanowieniem Zarządu Województwa Lubelskiego do budynku zostają przeniesione jednostki będące w obcym najmie to jest: Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie Filia w Chełmie, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Rejon Dróg Wojewódzkich w Chełmie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Filia w Chełmie, Lubelski Zespół Parków Krajobrazowych, Euroregion Bug, Wojewódzkie Biuro Geodezji w Lublinie Filia w Chełmie. Wszystkie powierzchnie biurowe w budynku przy ulicy Mickiewicza 37 zostały zagospodarowane na rzecz wskazanych jednostek. Ponadto, 24 października 2017 r., Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił przekazać parter przedmiotowego budynku na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno – Lecznicze w Lublinie.

Pięciokondygnacyjny, podpiwniczony budynek po NKJO ma powierzchnię około 2330 m kw. Na kondygnacjach nadziemnych w budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, sanitariaty, pokoje socjalne oraz sale konferencyjne. W kondygnacji piwnicy znajduje się sala konferencyjna z zapleczem kuchennym, pomieszczenia techniczne i socjalne. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here