W jakim stylu urządzić biuro?

Zanim zdecydujemy się na określony kierunek, musimy przemyśleć, jak najlepiej zaaranżować daną przestrzeń. Musimy oczywiście dopasować meble i dodatki do wielu czynników, jak np. wielkość i kształt pomieszczenia i jego przeznaczenie. Tworząc wnętrze biurowe, nie bez znaczenia będą także aktualne trendy. Nie zapominajmy, że nasze biuro to wizytówka firmy, warto więc włożyć sporo wysiłku w aranżację miejsca pięknego, a zarazem ergonomicznego, spełniającego normy wygodnego i bezpiecznego miejsca pracy. W jakim stylu najlepiej urządzić biuro, by zachwycało elegancją i spełniało nasze oczekiwania?

Co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając styl dla naszego biura?

Nie każdy styl będzie pasował do wszystkich rodzajów działalności. Przemyślmy więc, na jakim wizerunku nam aktualnie zależy. Czy chcemy, aby postrzegano nas, jako prężnie działające i szybko rozwijające się przedsiębiorstwo, czy jako firma rzetelna, na której zawsze można polegać, czy może idąca z duchem czasu i korzystająca chętnie z nowoczesnych technologii. Wybierając styl dla biura, warto także wyrazić w tym własne przekonania. Jeśli firma promuje styl życia w zgodzie z naturą, to powinna postawić na ekologiczne rozwiązania i przemycić do wnętrza dużo zieleni. Jeśli bardzo ważna dla nas jest tradycja, zaczerpnijmy trochę pomysłów z klasycznych rozwiązań.

Idźmy z duchem czasu, ale nie zapominajmy o pracownikach

Nawet najbardziej innowacyjne i oryginalne wnętrze, nie będzie dobrze świadczyło o naszej firmie, jeśli w tym wszystkim zapomnimy o niezwykle istotnej kwestii, jaką jest ergonomia. Klienci, którzy odwiedzają naszą firmę może i zachwycą się niezwykle trendy krzesłem, ale na pewno zwrócą także uwagę, że jest niewygodne, a pracownicy męczą się, próbując na nim znaleźć dla siebie odpowiednią pozycję. Zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy jest obowiązkiem każdego szefa.

Jaki styl wybrać, by stworzyć idealne wnętrze biurowe? Nasz Top 3:

  • Styl skandynawski – przeżywa obecnie okres ogromnej popularności. Jeśli zależy nam na stworzeniu wizerunku wnętrza przestronnego, komfortowego i świeżego, to ten styl będzie dla nas idealny. Polecamy styl skandynawski szczególnie w gabinetach lekarskich oraz w biurach z branż prawa i finansów. Jasne i stonowane kolory, meble w odcieniach naturalnego drewna lub bieli, lekkie, nieprzesadzone dodatki, ale w wyrazistych barwach, skomponują gustowne, wygodne i przyciągające uwagę wnętrze. Nie musimy korzystać z pomocy projektanta, poszukajmy inspiracji w kolekcjach mebli biurowych u sprawdzonego producenta, z wieloletnim doświadczeniem np. https://wuteh.com.pl/. Znajdziemy tu meble proste, ale wielofunkcyjne zarazem, dzięki czemu nie zagracimy biura i uzyskamy wystarczającą ilość miejsca na potrzebne materiały.
  • Styl nowoczesny – dla osób, dla których liczy się podążanie ze zmieniającymi się trendami. Często wybierany przez biura projektowe, salony, sklepy meblowe itp. Bardzo chętnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania przy aranżacji wnętrz biurowych, ponieważ przyciąga uwagę odwiedzających. Niesie on ze sobą ryzyko przesady. Pragniemy być trendy, ale raczej nie chcemy stworzyć miejsca przypominającego bazę na marsie z filmów science fiction. Styl nowoczesny pozwoli nam na dobór żywych kolorów, możemy pomyśleć o kontrastach. Meble powinny być wielofunkcyjne. Styl nowoczesny sprawi, że nasza firma będzie postrzegana jako profesjonalna i na czasie.
  • Styl klasyczny – to pomysł na stworzenie niedrogiego, ale pięknego wnętrza biurowego. Jasne ściany, drewniane podłogi i tradycyjne meble, stworzą proste i eleganckie pomieszczenie. Warto wydać więcej przy zakupie biurka. W klasycznych biurach postawmy na duże biurko z litego drewna, które będzie stanowić centralny punkt pomieszczenia. Odpowiednio dobrane meble i lekkie dodatki w stonowanych barwach, stworzą ponadczasową przestrzeń, która sprawi wrażenie elegancji, wygody, a nasza firma zyska wizerunek rzetelnego przedsiębiorstwa z długoletnim doświadczeniem w branży. Nasze biuro może wyglądać nieszablonowo, ale klasycznie zarazem i to przez długi czas.

Wizerunek firmy jest niezwykle istotny w niemalże wszystkich dziedzinach gospodarki. Sami pewnie nie raz złapaliśmy się na ocenie firmy przez pryzmat tego, jak prezentuje się biuro. Nowoczesne i piękne wnętrze świadczy o profesjonalnej firmie, która nie boi się innowacyjnych rozwiązań.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here