W końcu da się przejechać i jest gdzie zaparkować

Wzdłuż wyremontowanej ulicy Sokolej powstały dodatkowe, ażurowe miejsca parkingowe

Zakończył się długo wyczekiwany kompleksowy remont jednej z najstarszych ulic na Bronowicach – Sokolej. Dzięki staraniom Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice i Rady Dzielnicy Bronowice, przy pomocy władz miasta, ulica odzyskała swój dawny blask. – Teraz jedzie się po niej jak po stole, a dzięki nowo powstałym miejscom parkingowym dużo łatwiej zaparkować auto – cieszą się mieszkańcy.

– W tym roku od czasu otwarcia ulicy Sokolej minęło ponad 60 lat. Od dawna wraz z mieszkańcami prosiliśmy o jej kompleksowy remont i w końcu doczekaliśmy się – mówi Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina i przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice.

Społecznicy z Rady Dzielnicy Bronowice z rezerwy celowej w ubiegłym roku przeznaczyli na Sokolą 120 tysięcy złotych. – Okazało się jednak, że to za mało, by zrobić to, co zakładaliśmy. W sukurs przyszły nam władze miasta i wiceprezydent ds. inwestycji i rozwoju, Artur Szymczyk. Ratusz dołożył 100 tysięcy złotych i remont w październiku mógł się wreszcie rozpocząć. Serdecznie w imieniu mieszkańców naszej Dzielnicy dziękuję za to wsparcie – dodaje A. Szyszko.

Na Sokolej została położona nowa nawierzchnia, wymienione zostały krawężniki, poszerzono wjazdy do budynków przy nr 13, 15, 17 i 19. Wzdłuż ulicy powstały dodatkowe ażurowe miejsca parkingowe oraz pomalowano wszystkie słupki na chodnikach, dzięki którym mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

Dzięki dodatkowym środkom z tegorocznej rezerwy celowej udało się także wykonać miejsca parkingowe między Sokolą 13 i 15, a także poszerzono parking przy nr 11 i 13.

Głównym wykonawcą prac pod nadzorem Zarządu Dróg i Mostów była firma KOM-EKO.

Przy Grabskiego powstaje chodnik

Trwają już prace na ulicy Grabskiego, od ul. Pogodnej do Łabędziej, przy Szkole Podstawowej nr 33, gdzie za ponad 100 tysięcy złotych z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Bronowice powstaje nowy ciąg pieszy.

– Ma być wykonany do końca sierpnia – zapewnia przewodniczący Zarządu Dzielnicy Andrzej Szyszko. Czynimy starania, aby po ukończeniu ciągu pieszego i prześwietleniu zieleni na wspomnianym odcinku, wykonać parkingi z płyt ażurowych. Niestety, to dodatkowe środki, których na dzisiaj nie mamy. Jeżeli nie uda się pozyskać ich z Ratusza lub innych instytucji, to zadanie wykonamy w przyszłym roku przy wsparciu miasta z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Bronowice – dodaje A. Szyszko.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here