W niedzielę idziemy do urn…

Już w najbliższą niedzielę, 21 października, wybierzemy nowe władze samorządowe – burmistrza Świdnika, 21 radnych miejskich i 19 radnych powiatowych. Wyboru dokonamy na najbliższe pięć lat, a kto w niedzielę nie wrzuci karty do urny, niech później nie narzeka…


Nowego burmistrza świdniczanie wybiorą spośród trzech kandydatów: ubiegającego się po raz szósty o reelekcję Waldemara Jaksona (62 l.) startującego ze swojego komitetu wyborczego, Waldemara Białowąsa (60 l.), szefa lokalnych struktur PO i wicestarostę świdnickiego, startującego z Koalicji Obywatelskiej oraz Mariusza Wilka (44 l.), sekretarza Starostwa Powiatowego w Świdniku, reprezentującego KWW Świdnik Wspólna Sprawa.

W niedzielę wybierzemy również nową Radę Miasta Świdnik. O 21 miejsc w tym gremium ubiega się 87 kandydatów zgłoszonych przez trzy komitety wyborcze.

Na listach KKW Waldemara Jaksona znaleźli się: w Okręgu nr 1 – Włodzimierz Radek (50 l.), Jerzy Irsak (53 l.), Tomasz Kociński (43 l.), Stella Gronek-Wojdyga (36 l.), Kazimierz Patrzała (71 l.), Barbara Hajkowska-Pirek (42 l.), Agnieszka Zaremba (50 l.); w Okręgu nr 2 – Roman Kozak (59 l.), Andrzej Kaciuczyk (53 l.), Mirosław Tarkowski (59 l.), Aleksander Suski (75 l.), Agnieszka Tkaczyk-Mróz (30 l.), Agata Nawrocka (38 l.), Barbara Łukasik (51 l.), Łukasz Krzyżanowski (35 l.); w Okręgu nr 3 – Janusz Królik (60 l.), Marcin Magier (27 l.), Kazimierz Bachanek (73 l.), Piotr Jackowski (43 l.), Magdalena Pomarańska (47 l.), Jolanta Chlebień (34 l.), Marta Krawczyk (39 l.); w Okręgu nr 4 – Katarzyna Denis (40 l.), Michał Wypych (27 l.), Andrzej Krupa (50 l.), Dariusz Orzeł (55 l.), Magdalena Celińska (35 l.), Stanisław Kubiniec (71 l.), Iwona Błaziak-Matysiewicz (38 l.).

Z list KWW Świdnik Wspólna Sprawa do rady miasta startują: w Okręgu nr 1 – Magdalena Szabała (30 l.), Aleksander Czechowski (34 l.), Paweł Paszkowski (33 l.), Karolina Wróbel (24 l.), Wacław Szuryga (73 l.), Anetta Sapko (43 l.), Hanna Rejmak (55 l.); w Okręgu nr 2 – Ireneusz Szutko (41 l.), Wiesław Księski (61 l.), Beata Sadowska (50 l.), Wojciech Chojnacki (50 l.), Piotr Zapalski (52 l.), Zenon Dec (74 l.), Krystyna Gontarz (70 l.), Anna Bzowska (58 l.); w Okręgu nr 3 – Maciej Kantor (34 l.), Marta Wójcik (58 l.), Magdalena Dziedzic (55 l.), Zdzisława Michalak (64 l.), Patrycja Maczyńska (40 l.), Piotr Gajewski (32 l.), Feliks Głażewski (59 l.); w Okręgu nr 4 – Mariusz Wilk (44 l.), Katarzyna Dragan (33 l.), Wojciech Świdnik (45 l.), Monika Nowosad (39 l.), Paweł Rak (35 l.), Teresa Molas (68 l.), Adam Sadło (37 l.).

Kandydatami KWW Koalicja Obywatelska do rady miasta są: w Okręgu nr 1: Małgorzata Gigilewicz (51 l.), Krzysztofa Kamińska (57 l.), Konrad Kania (42 l.), Marek Sobczyk (50 l.), Urszula Kapica (65 l.), Monika Stećko (37 l.), Piotr Bartoszek (48 l.); w Okręgu nr 2: Stanisław Skrok (78 l.), Grzegorz Doroba (57 l.), Violeta Bielak (43 l.), Piotr Sawicki (44 l.), Barbara Wołoczko (74 l.), Radosław Siczek (31 l.), Agnieszka Lenard (43 l.), Maciej Skiba (33 l.); w Okręgu nr 3: Robert Syryjczyk (46 l.), Marek Jurczykowski (36 l.), Maciej Banecki (41 l.), Zbigniew Kursa (58 l.), Karolina Wójcik (30 l.), Martyna Banecka-Krysa (33 l.), Ewa Tkaczyk (60 l.). w Okręgu nr 4: Waldemar Białowąs (60 l.), Marcin Lenard (45 l.), Tomasz Król (45 l.), Edyta Włoszek (40 l.), Anna Kneć (34 l.), Kamil Trochonowicz (35 l.), Anna Zielińska-Wójcik (38 l.).

W powiecie 10 na miejsce

O miejsce w radzie powiatu ubiega się 120 kandydatów. Do obsadzenia jest 19 mandatów: 10 dla kandydatów ze Świdnika, 3 dla kandydatów z gminy Mełgiew oraz 6 dla kandydatów z gmin Trawniki, Rybczewice i Piaski.

Lista kandydatów do rady powiatu zgłoszonych przez poszczególne komitety przedstawia się następująco.

Okręg nr 1 (Świdnik):

Koalicja Obywatelska: Elżbieta Migut (60 l.), Dariusz Tokarzewski (58 l.), Mirosław Łuciuk (59 l.), Izabela Czernicka-Białowąs (44 l.), Iwona Jarecka (51 l.), Janusz Kostrzewa (66 l.), Joanna Kosior (41 l.), Tomasz Chmielik (35 l.), Leszek Wytrzyszczewski (65 l.), Teresa Biała (65 l.), Grażyna Banecka (64 l.), Piotr Drzewiński (33 l.).

KWW Prawo i Sprawiedliwość: Łukasz Reszka (36 l.), Andrzej Mańka (51 l.), Bartłomiej Pejo (33 l.), Radosław Brzózka (41 l.), Gustaw Dmowski (63 l.), Beata Kowalczyk (46 l.), Tomasz Szydło (54 l.), Dorota Lorenc-Pasieczna (55 l.), Małgorzata Szwestka (41 l.), Ewa Marchlewska (56 l.), Ludmiła Winiarska (73 l.), Andrzej Radek (60 l.).

KWW Świdnik Wspólna Sprawa: Jakub Osina (40 l.), Edyta Lipniowiecka (32 l.), Krzysztof Kruczek (57 l.), Andrzej Borowik (55 l.), Paweł Walczak (41 l.), Grażyna Borys (44 l.), Paweł Brzozowski (41 l.), Agnieszka Augustyniak (40 l.), Wiesława Zielińska (61 l.), Bartosz Malkiewicz (30 l.), Maria Gulanowska (63 l.), Tomasz Deutryk (46 l.).

KWW Razem dla Powiatu: Robert Kasprzak (62 l.), Leszek Czechowski (59 l.), Stanisław Wójcik (64 l.), Jan Jabłoński (70 l.), Zofia Gorgol (67 l.), Jacek Kais (43 l.), Beata Kafarska (49 l.), Dariusz Mironiuk (42 l.), Jolanta Bargielska (55 l.), Małgorzata Prokop (50 l.), Anna Bartosik (44 l.), Roman Wójcik (65 l.).

Okręg nr 2 (gmina Mełgiew):

KKW Koalicja Obywatelska: Andrzej Kozak (42 l.), Beata Krzewińska (51 l.), Andrzej Barwiak (58 l.), Jadwiga Szeremeta (64 l.), Monika Zielińska (41 l.).

KWW Prawo i Sprawiedliwość: Arkadiusz Pszeniczka (28 l.), Franciszek Mróz (63 l.), Adam Ścirka (45 l.), Justyna Pawłowska (40 l.), Anna Taźbirek (58 l.).

KWW Razem dla Powiatu: Magdalena Narodowiec (37 l.), Waldemar Woźniak (63 l.), Anna Pytka (53 l.), Janina Odzioba (66 l.), Zbigniew Mazur (49 l.).

Okręg nr 3 (gminy Trawniki, Rybczewice, Piaski):

KW Polskie Stronnictwo Ludowe: Dariusz Kołodziejczyk (43 l.), Marcin Najda (41 l.), Zofia Malinowska (63 l.), Renata Trała (42 l.), Grzegorz Osajkowski (42 l.), Barbara Wójcik (55 l.), Bartłomiej Wypych (29 l.), Agnieszka Wilkołek (42 l.).

KKW Koalicja Obywatelska: Teresa Kuśmierzak (56 l.), Joanna Sęk (31 l.), Wojciech Bodzak (43 l.), Urszula Flor (42 l.), Grzegorz Tkaczuk (37 l.), Andrzej Wójcik (58 l.), Andrzej Kozak (48 l.), Zdzisław Moskal (64 l.).

KWW Kukiz’15: Kamil Błaszczak (26 l.), Sebastian Samborski (31 l.), Justyna Rodak (26 l.), Michał Skorek (24 l.), Aleksandra Bartnik (23 l.), Magdalena Adamek (22 l.), Sylwia Siennicka (21 l.), Patryk Misiak (25 l.).

KW Prawo i Sprawiedliwość: Mirosław Król (50 l.), Adam Kwiatosz (42 l.), Zbigniew Twaróg (60 l.), Ewa Miazga (58 l.), Arkadiusz Jurek (45 l.), Izabela Gładysz (56 l.), Jolanta Jakubiec (58 l.), Narcyz Krupa (34 l.).

KWW Świdnik Wspólna Sprawa: Grzegorz Świerczyński (41 l.), Iwona Wypych (39 l.), Elżbieta Nierojewska-Łopaciuk (62 l.), Grzegorz Pietraś (33 l.), Aleksandra Ścibak (31 l.), Tomasz Kowalczyk (36 l.), Katarzyna Wilk (41 l.). (w)