W SP nr 38 powstaje laboratorium przyszłości

O tuzin robotów Photon, cztery drukarki 3D, osiem par okularów wirtualnej rzeczywistości i zestawy robotyczne klocków LEGO wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 38 przy ul. Pana Wołodyjowskiego w Lublinie. To efekt realizowanego przez ministerstwo edukacji i nauki programu „Laboratoria Przyszłości”.


Nowoczesny sprzęt będzie służyć uczniom do nauki projektowania, konstruowania, programowania. W placówce powstanie też studio nagrań multimedialnych, w którym uczniowie będą tworzyć filmy i słuchowiska. W sumie na zakup urządzeń szkoła pozyskała z ministerialnego programu 190 tys. zł.

Nauczyciele, a przede wszystkim sami uczniowie są zachwyceni, że teraz mogą uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania, korzystając z najnowocześniejszych osiągnięć techniki, o czym zapewniali goszczących w ubiegłym tygodniu w szkole, na prezentacji zakupionego sprzętu, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Lubelską Kurator Oświaty Teresę Misiuk.

„Laboratoria Przyszłości” to program Ministerstwa Edukacji i Nauki, którego celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Zakup sprzętu w 100% finansowany jest ze środków ministerstwa. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here