W środę sportowa debata

Na środę, 5 czerwca, została zaplanowana debata na temat chełmskiego sportu. Działacze miejskich klubów, sympatycy spotkają się w sali konferencyjnej chełmskiego magistratu.

Zapowiadana pod koniec stycznia br. debata na temat chełmskiego sportu dojdzie do skutku. Spotkanie działaczy klubowych, sympatyków sportu i urzędników odbędzie się w najbliższą środę

5 czerwca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

O potrzebie zorganizowania sportowej debaty na jednej z komisji oświaty, kultury i sportu mówił radny Stanisław Mościcki. Pomysł „kupił” jej przewodniczący, Marek Sikora, który powołał roboczy zespół spośród radnych, ale na dobrą sprawę niepotrzebnie, bo nie doszło do ani jednego spotkania tegoż zespołu. Wydawało się, że debata odbędzie się wcześniej, bo już do 10 marca wszystkie kluby przygotowały pełną informację zarówno w kwestiach sportowych, jak i organizacyjnych oraz finansowych, ale urzędnicy zwlekali z ogłoszeniem terminu, tłumacząc, iż najpierw zostanie powołana rada sportu przy prezydencie miasta.

Chełmskie kluby narzekają głównie na brak pieniędzy, a także nie najlepszą bazę sportową. Mało prawdopodobne, że środowa debata coś w tym zakresie zmieni, bo patrząc na sytuację finansową miasta nie zanosi się, by w najbliższych dwóch – trzech latach nagle przybyło funduszy na sport, czy też poprawiły się warunki do treningu. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here