W urzędzie też spiszą

Mieszkańcy gminy Żmudź, którzy jeszcze nie spisali się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mogą to zrobić także w Urzędzie Gminy Żmudź. Na spisanie się jest czas do 30 września.

Żmudzcy urzędnicy wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku w trwającym od kwietnia spisie powszechnym. Największe badanie statystyczne dekady jest obowiązkowe. Kto się nie spisze, temu grozi grzywna. Do spisywania mieszkańców gminy Żmudź wyznaczony jest jeden rachmistrz. Niektórzy „spisali się” wcześniej przez internet. Część zrobiła to telefonicznie, gdy zadzwonił do nich rachmistrz. Niektórzy jednak nie mają zaufania do telefonicznych rozmówców i nie chcieli podawać im swoich danych. W związku z tym część mieszkańców gminy Żmudź jeszcze nie dopełniła obowiązku spisowego.

– Zachęcamy takie osoby, aby zgłaszały się do naszego urzędu – mówi Łukasz Burak, zastępca wójta gminy Żmudź. – Mamy czterech urzędników, którzy mogą zająć się spisaniem mieszkańców.

Narodowy spis trwa do 30 września br. Żmudzcy urzędnicy zachęcają też do odwiedzania funkcjonującego w urzędzie punktu konsultacyjnego programu „Czyste powietrze”. Otworzono go z myślą o mieszkańcach zainteresowanych dotacjami na wymianę źródła ogrzewania i termomodernizację domu. mo