W urzędzie zarobią więcej

Pracownicy Urzędu Gminy Wola Uhruska dostali 350-złotowe podwyżki. W nielicznych przypadkach ta kwota jest nieco większa. To reakcja wójta na podniesienie najniższej płacy minimalnej, która od stycznia br. wynosi 2600 zł.

350 złotych brutto odpowiednio powiększone o tzw. stażowe zależne od ilości lat spędzonych w urzędzie – taką podwyżkę dostali wszyscy pracownicy Urzędu Gminy Wola Uhruska, którzy przed reformą zarabiali więcej, niż najniższa płaca minimalna. To reakcja wójta Jana Łukasika na podniesienie tej ostatniej do wartości 2600 zł brutto.

Choć podwyżka została przyznana dopiero teraz, to wszyscy dostaną wyrównanie od stycznia. – W dwóch czy trzech przypadkach zdecydowałem, że podwyżka będzie nieco wyższa – mówi wójt Jan Łukasik.

– Nasz urząd wciąż stoi u progu reformy w niektórych referatach. To pokłosie likwidacji Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego i odejścia wicewójta na emeryturę. Jaki kształt ostatecznie ona przybierze, okaże się już wkrótce. Pomysły oczywiście już się klarują – dodaje wójt. (bm)