Wakacje w bibliotece

Uczestnicy zajęć „Wakacje w bibliotece”, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Urszulinie, na nudę nie narzekali. Przez tydzień, od 5 do 9 sierpnia, dzieci rozwijały zainteresowania, zawierały nowe przyjaźnie i poszerzały umiejętności plastyczne i kulinarne.

Pierwsze spotkanie w bibliotece miało charakter edukacyjno-profilaktyczny. Policjantka z Komendy Policji w Urszulinie Daniela Giza Pyrzyna przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze oraz w sieci internetowej.

Kolejny dzień upłynął na „słodkim lukrowaniu” czyli zdobieniu pierników. Warsztaty poprowadziła Anna Rymkiewicz, która od kilku lat zajmuje się wypiekaniem i dekoracją kresowych pierników.

W trakcie wakacyjnych spotkań nie zabrakło zabaw ruchowych, konkursów i gier, które prowadziła Iwona Śledzińska. Były także zajęcia plastyczne, a ostatniego dnia dzieci poznały pracę w pizzerii „Klimat” w Urszulinie. Iwona i Sebastian Wojcieszukowie pokazali dzieciom technikę wykonania pizzy, po czym każde dziecko wcieliło się w rolę kucharza i przyrządziło swoją własną, wyjątkową pizzę.

(-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here