Wallenroda wyjęta z szuflady

Ledwie radna Monika Kwiatkowska złożyła interpelację, a jeszcze tego samego dnia dostała odpowiedź. Co więcej pozytywną, z której ucieszą się mieszkańcy LSM, a zwłaszcza ulicy Wallenroda, której remont miasto chce wprowadzić jeszcze do tegorocznego budżetu.

– Zwracam się do pana prezydenta z prośbą o zabezpieczenie środków na przebudowę ulicy Wallenroda w tegorocznym budżecie. Stan ulicy jest tragiczny, co powoduje paraliż w funkcjonowaniu osiedla Mickiewicza. W/w ulica nie była poddawana jakiejkolwiek modernizacji przez ponad 40 lat – napisała w ubiegły czwartek radna Monika Kwiatkowska, radna prezydenckiego klubu do prezydenta Krzysztofa Żuka.

– Jest to inwestycja pierwszej potrzeby dla mieszkańców dzielnicy Rury, do której gotowa jest dokumentacja projektowa od 2018 roku. Dokumentacja, która była szeroko i szczegółowo konsultowana z mieszkańcami, dlatego też wnoszę jak na wstępie o rozpoczęcie tej inwestycji w trybie natychmiastowym, czyli od zabezpieczenia środków w tegorocznym budżecie, aby rozpocząć procedurę przetargową – zakończyła swoją interpelację.

Wygląda to dziwnie, ale odpowiedź i to na piśmie dostała jeszcze tego samego dnia (formalnie prezydent ma na to 14 dni – przyp. aut.). – Uprzejmie informuję, iż do porządku obrad sesji Rady Miasta Lublin, zaplanowanej na miesiąc wrzesień 2022 roku, zostanie zgłoszony projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Lublin uwzględniający zabezpieczenie środków z przeznaczeniem na przebudowę ulicy Wallenroda – odpisał radnej, prezydent Krzysztof Żuk.

Miasto chciałoby pozyskać na tę inwestycję dotację z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, ale gotowe jest realizować ją i bez rządowego wsparcia. Zgodnie z dokumentacją projektową inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni ulicy Wallenroda, budowę miejsc parkingowych wzdłuż ulicy, przebudowę chodników i przebudowę skrzyżowań z ulicami Zana, i Juranda.

Przygotowany przed kilku laty wstępny kosztorys wyceniał inwestycję na blisko 9 mln zł, ale przy obecnych cenach inwestycja na pewno będzie sporo droższa. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here