Węglin Park razy dwa

Nie chodzi tu, niestety, o park zieleni, ale nową galerię handlową powstającą między ulicami Jana Pawła II, Gęsią i zachodnią granicą Ogródków Działkowych „Węglinek”.

Zgodnie z wydanym latem ubiegłego roku spółce Węglin Retail Park, której udziałowcami są Interbud-Lublin S.A i spółka Interbud-Apartments, pozwoleniem na budowę, na działce o pow. ok. 28 arów miały powstać dwa pawilony o łącznej pow. 9 tys. mkw z przeznaczeniem pod lokale handlowe, usługowe i gastronomię. Pierwszy z planowanych budynków (B1) miał mieć powierzchnię ponad 8,5 tys. mkw i wysokość 7,55 m (jedna kondygnacja) z przeznaczeniem na 7 lokali handlowo-usługowych – najemcą największego ma być supermarket spożywczy Aldi.

Drugi z budynków (B2), o wiele mniejszy, miał mieć pow. ponad 460 mkw i 5 metrów wysokości z przeznaczeniem pod gastronomię typu fast food wraz z grillem amerykańskim. Przy galerii miało powstać 181 miejsc postojowych, a na jej dachu ma działać instalacja fotowoltaiczna złożona z 743 paneli o mocy ponad 200 kW, zaspokajająca zapotrzebowanie na energię elektryczną całego, nowego kompleksu. Obiekt ma być również wyposażony w instalację gromadzenia wody deszczowej, która będzie wykorzystywana m.in. do spłukiwania toalet. Planowane jest posadzenie 80 drzew, w tym szpaleru odgradzającego nową galerię od drogi biegnącej wzdłuż zachodniej granicy ogródków działkowych „Węglinek”.

Na początku tego roku spółka Węglin Retail Park (faktycznym inwestorem będzie całkiem inna, niezależna od Interbudu firma, której WRP sprzedała działkę wraz z pozwoleniem na budowę – dod. aut.) wystąpiła o zmianę decyzji środowiskowej dla inwestycji, a w kwietniu tego roku o zmianę pozwolenia na budowę, uwzględniającego m.in. zwiększenie powierzchni galerii. Przed tygodniem Ratusz wydał zgodę. Zgodnie z nową decyzją większy z pawilonów będzie teraz nie jedno, a dwukondygnacyjny, a liczba lokali usługowych w budynku wzrośnie z 7 na 10. Zwiększona zostanie również ilość miejsc postojowych ze 184. na 251. Pozostałe, istotne, elementy inwestycji pozostaną bez zmian. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here