WERWA na Kresach

Stowarzyszenie WeRwA zorganizowało kolejną atrakcyjną wycieczkę na dawne kresy Rzeczpospolitej, która odbyła się pod naszym patronatem. Turyści z Chełma, Lublina, Poznania, Szczecina i Warszawy zwiedzili Podole oraz miejsca które były “po drodze”.

Program wycieczki był bardzo bogaty, a pewną przeszkodą w jego realizacji był zły stan dużej części ukraińskich dróg. Mimo tego w ciągu pięciu dni uczestnicy wycieczki zwiedzili Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Wiśniowiec, Zbaraż, Skałat, Husiatyn, Kamieniec Podolski, Okopy Św. Trójcy, Chocim, Czortków, Trembowlę, Mikulińce, Tarnopol, Uniów, Świrż, Stare Sioło i Lwów oraz odbyli ciekawy rejs po Dniestrze przy ujściu rzeki Smotrycz. Do poziomu wycieczki dostroiła się pogoda, która tylko w Czortkowie troszeczkę postraszyła deszczem.

– Od dawna chciałem zobaczyć miejsca znane z powieści Sienkiewicza, które kiedyś czytałem. Twierdze w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu robią wielkie wrażenie, a opowieści przewodnika w takich miejscach słucha się z dużymi emocjami.

Długo będę pamiętał też rejs po Dniestrze. Fajnie, że organizatorzy przewidzieli czas na wieczorne spacery po zwiedzanych miastach – powiedział jeden z uczestników wycieczki.

WeRwA już teraz zaprasza na kolejne wyjazdy na Ukrainę – 31 sierpnia na jeden dzień do Lwowa, a w dniach 14-16 września będzie można zwiedzić Lwów i zamki tzw. Złotej Podkowy. Szczegóły na stronie www.wycieczkinawschod.pl, na profilu Chełmskiego Klubu Podróżników Facebooku lub pod numerem telefonu 502 342 117