Wi-fi za free od maja

15 tys. euro otrzymała Włodawa na stworzenie miejskiej bezpłatnej sieci wi-fi. Darmowy internet w przestrzeni publicznej ma działać już od maja.

Burmistrz Wiesław Muszyński podpisał umowę z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA) na budowę punktów dostępowych (hotspotów) Wi-Fi na terenie miasta w ramach inicjatywy „ŁĄCZĄC EUROPĘ” WiFi4EU. – Zależy nam na kompleksowym dostępie do bezprzewodowego internetu w miejscach publicznych, szczególnie ważnych ze względu na turystyczne walory miasta i jego rewitalizację – wyjaśnia Muszyński.

– Dzięki nowej sieci Wi-Fi użytkownicy uzyskają dostęp do społeczeństwa gigabitowego na niespotykaną dotąd skalę w standardzie Wave 2.0 i Hotspot 2.0. To pierwsze środki, które miasto pozyskało bezpośrednio z Brukseli – tłumaczy burmistrz.

– Środki unijne dostępne w Polsce i na Lubelszczyźnie w praktyce są na wyczerpaniu, dlatego od dłuższego czasu monitorujemy możliwości finansowania naszych działań bezpośrednio z Brukseli, w ramach konkursów i grantów ogłaszanych przez poszczególnych komisarzy bądź w unijnych agendach – dodaje sekretarz miasta, Krzysztof Małecki.

Nowa sieć Wi-Fi będzie gotowa już w maju. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here