Wi-fi za unijne

Francuskie Cannes, hiszpańskie Bilbao i polska Włodawa – między innymi te miasta otrzymały z Brukseli po 15 tys. euro na stworzenie publicznej, bezpłatnej sieci Wi-Fi.

Burmistrz Wiesław Muszyński podpisał umowę z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA) na budowę punktów dostępowych (hotspotów) Wi-Fi na terenie miasta w ramach inicjatywy „ŁĄCZĄC EUROPĘ” WiFi4EU.
– Zależy nam na kompleksowym dostępie do bezprzewodowego internetu w miejscach publicznych, szczególnie ważnych ze względu na turystyczne walory miasta i jego rewitalizację – wyjaśnia burmistrz W. Muszyński.

– Dzięki nowej sieci Wi-Fi użytkownicy uzyskają dostęp do społeczeństwa gigabitowego na niespotykaną dotąd skalę w standardzie Wave 2.0 i Hotspot 2.0.

To pierwsze środki pozyskane przez Włodawę bezpośrednio z Brukseli.

– Środki unijne dostępne w Polsce i na Lubelszczyźnie w praktyce są na wyczerpaniu, dlatego od dłuższego czasu monitorujemy możliwości finansowania naszych działań bezpośrednio z Brukseli, w ramach konkursów i grantów ogłaszanych przez poszczególnych komisarzy bądź w unijnych agendach – informuje sekretarz Miasta Krzysztof Małecki.
Nowa sieć Wi-Fi będzie gotowa w maju br. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here