Wicewójt odchodzi

Zbigniew Raźniewski kończy swoją pracę na stanowisku wicewójta gminy Sawin. Złożył rezygnację z powodów osobistych. Wójt Dariusz Ćwir zostanie zatem bez zastępcy i sekretarza. Z powoływaniem chce jednak poczekać do wyniku referendum w sprawie odwołania wójta przed upływem kadencji.

– Skupiam się na bieżącej pracy – mówi Dariusz Ćwir, wójt gminy Sawin, zapytany o komentarz do odejścia ze stanowiska zastępcy wójta, Zbigniewa Raźniewskiego. – Mamy co robić, jesteśmy na etapie realizacji zadań z funduszu sołeckiego, kończymy wodociąg.

Wójt Ćwir przyznaje, że jego zastępca złożył rezygnację z pełnionej funkcji. – Uzasadniał ją względami osobistymi. Z końcem lipca br. pan Raźniewski odejdzie z urzędu – tłumaczy wójt.

Zbigniew Raźniewski na stanowisku wicewójta gminy Sawin pracuje od blisko roku. Umowę podpisał dokładnie 3 lipca br. Jego powołanie wywołało jednak oburzenie wśród mieszkańców, bo mieszka poza gminą i od 2019 roku jest na emeryturze. Wcześniej pełnił funkcję miejskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Dariusz Ćwir na razie nie myśli o powołaniu nowego zastępcy wójta, mimo że w urzędzie nie jest obsadzone stanowisko sekretarza gminy. O kadrowych sprawach ma zdecydować po wyniku referendum w sprawie odwołania wójta ze stanowiska przed upływem kadencji. Referendum, o czym piszemy oddzielnie, odbędzie się już w najbliższą niedzielę 27 czerwca br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here