Wieczór muzycznego uwielbienia

Główną gwiazdą koncertu był w tym roku zespół Pectus, wspierany przez specjalnie stworzony na tę okazję Chór dla Jezusa

Wielotysięczny tłum wiernych zgromadził się 20 czerwca wieczorem w święto Bożego Ciała na XVII Koncercie Chwały. Tysiące osób wypełniło po brzegi pl. Zamkowy, by wysłuchać około 150 artystów i razem adorować Najświętszy Sakrament.


Od początku ideę Koncertu Chwały wspiera zespół Gospel Rain, pod batutą Grzegorza Głucha. Na scenie pojawił się też stworzony specjalnie na tę okazję Chór dla Jezusa, który wspierał artystów swoimi silnymi głosami. Pojawiła się znana już w Lublinie grupa Full Power Spirit, zaś główną gwiazdą był w tym roku rzeszowski zespół, który jest dobrze rozpoznawalny na polskiej scenie muzycznej, czyli Pectus.

O stronę duchową koncertu zadbał ks. Mirosław Ładniak, organizator i pomysłodawca koncertu. Najważniejszym punktem była oczywiście adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Koncert Chwały od kilkunastu lat jest miejscem spotkania ludzi – tych wierzących i nadal poszukujących, wszystkich, którzy tęsknią za żywą relacją z Bogiem. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz najważniejszych chrześcijańskich koncertów w Polsce. MG